Доведено: тривале недосипання загрожує частими застудами

4 Лютий, 2017 - 17:00

Про це свідчать дані дослідження американських учених, повідомляє golos.ua з посиланням на портал Neboley.

Вчені з Університету Вашингтона (США) вперше в природних умовах вивчили ефект, який чинить на імунну систему тривалий дефіцит сну. Для цього дослідники взяли зразки крові у 11 пар ідентичних близнюків з різною тривалістю нічного сну і проаналізували експресію генів.

Попередні дослідження показали, що постійний дефіцит нічного сну негативно впливає на обмін речовин, стан серцево-судинної системи і рівень запалення в організмі. А результати цього дослідження пояснюють, чому недолік сну робить нас вразливими перед інфекційними хворобами.

Справа в тому, що генетика визначає до 55% поведінки, пов'язаної зі сном. При цьому вчені сфокусувалися на показниках, що демонструють рівень активності імунної відповіді, тобто здатність імунної системи протистояти патогенним бактеріям і вірусам.

Виявилося, що у тих, хто спить менше за норму, активність імунної системи значно нижча, ніж у їх братів- чи сестер-близнюків, які проводять в ліжку не менше семи годин.

“Ці результати підтверджують раніше отримані наукові дані про те, що дефіцит сну знижує рівень вироблення антитіл при вакцинації, а також підвищує ризик підхопити риновірус, -- зазначив провідний автор Натаніел Уотсон. -- Наше дослідження ще раз доводить ключову роль достатнього сну для здоров'я, особливо для нормальної роботи імунітету”.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.