Розшифровано механізм, завдяки якому онкоклітини виходять з-під контролю імунної системи й починають мігрувати по організму своєї жертви

7 Лютий, 2017 - 17:15

Науковці з Єля виявили, що онкоклітини вміють зливатися з імунними тілами, в результаті чого отримують здатність самостійно рухатись. Мова, зокрема, про механізм розвитку раку шкіри та метастаз, повідомляє cikavosti.com. А азвдяки отриманим даним вчені планують винайти спосіб порушення процесу злиття. 

Фахівці кажуть: імунна система зазвичай непогано справляється зі стримуванням первинних пухлин, клітини яких весь час знаходяться всередині них. Але коли клітини набувають здатність рухатися самостійно, виникають метастази, які імунна система з якихось причин просто не бачить і не намагається їх придушити.

Вони виявили, що геном ракових клітин в метастазах складається наполовину з ДНК самого хворого і наполовину – з ДНК донора кісткового мозку. Детально вивчивши ці клітини, вчені прийшли до висновку, що таке дивне поєднання виникло через злиття лімфоцитів (клітин імунної системи, що знищують рак) і клітин меланоми. В результаті утворилася клітина, яка володіє деякими ознаками
лімфоцита, зокрема , рухливістю, але при тім продовжує безконтрольно розмножуватися.

Схожим є й механізм появи метастазі при розвитку інших типів раку, пеерконані дослідники. Пригнічення цього процесу підвищить шанси хворих на виживання.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:00
Цей орган відіграє важливу роль у зміцненні здоров'я дітей.
11:00
У цьому тексті ви знайдете декілька порад, які допоможуть цього досягнути.
11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.