Розшифровано механізм, завдяки якому онкоклітини виходять з-під контролю імунної системи й починають мігрувати по організму своєї жертви

7 Лютий, 2017 - 17:15

Науковці з Єля виявили, що онкоклітини вміють зливатися з імунними тілами, в результаті чого отримують здатність самостійно рухатись. Мова, зокрема, про механізм розвитку раку шкіри та метастаз, повідомляє cikavosti.com. А азвдяки отриманим даним вчені планують винайти спосіб порушення процесу злиття. 

Фахівці кажуть: імунна система зазвичай непогано справляється зі стримуванням первинних пухлин, клітини яких весь час знаходяться всередині них. Але коли клітини набувають здатність рухатися самостійно, виникають метастази, які імунна система з якихось причин просто не бачить і не намагається їх придушити.

Вони виявили, що геном ракових клітин в метастазах складається наполовину з ДНК самого хворого і наполовину – з ДНК донора кісткового мозку. Детально вивчивши ці клітини, вчені прийшли до висновку, що таке дивне поєднання виникло через злиття лімфоцитів (клітин імунної системи, що знищують рак) і клітин меланоми. В результаті утворилася клітина, яка володіє деякими ознаками
лімфоцита, зокрема , рухливістю, але при тім продовжує безконтрольно розмножуватися.

Схожим є й механізм появи метастазі при розвитку інших типів раку, пеерконані дослідники. Пригнічення цього процесу підвищить шанси хворих на виживання.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
11:00
Науковці зі США виявили специфічні до COVID-19 Т-клітини у зразках крові, які взяли у людей за кілька років до початку пандемії.
12:00
Фахівці розкривають секрети роботи молокопереробних підприємств.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.