Названо напій, який краще за інші нормалізує тиск

8 Лютий, 2017 - 11:30

Позитивний вплив на артеріальний тиск чинить не стільки чай, як какао. Такого висновку прийшли дослідники з Німеччини, повідомляє golos.ua з посиланням напортал neboley.

Вчені провели 5 рандомізованих клінічних випробувань, які оцінювали 2-тижневе споживання какао у 173 осіб, а також 5 випробувань, які оцінювали 4-тижневе споживання чаю у 343 осіб. Обсяг груп втручання і контролю був практично однаковим. Какао споживалося в основному у вигляді багатого на флавоноїди шоколаду (100 грамів на добу), споживання чаю досягало 4-6 чашок в день.

На тлі вживання какао систолічний та діастолічний артеріальний тиск знизилися в групі втручання, в порівнянні з контрольною, на 4.7 і 2.8 мм рт. ст. При споживанні чаю рівні систолічного та діастолічного тиску залишалися незмінними.

Незважаючи на однаковий зміст поліфенолів в какао і чаї, якісний склад цих поліфенолів відрізняється, відзначають автори. Так, в какао міститься багато проціанід (антиоксидантів), а в чорному і зеленому чаї -- багато флаван-3-олів (безбарвні сполуки, які легко окислюються). Скоріш за все, поліфеноли какао більш біодоступні, вважають вчені.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.