Стало відомо, що високий тиск у молодому віці призводить до швидшого старіння мозку

16 Лютий, 2017 - 13:00
Людина, що страждає від високого артеріального тиску з 20 років, в 33 роки матиме мозок 40-річної людини, а в 50 — 65-річної...

Вчені з Каліфорнійського університету в США під час дослідження виявили, що молоді люди, які страждають від високого кров'яного тиску, мають підвищені темпи старіння головного мозку, що супроводжується погіршенням основних когнітивних характеристик: інтелекту, пам'яті, логічного мислення тощо.

Вчені проаналізували взаємозв'язок тиску і показників роботи головного мозку 579 людей з медичної клініки Framingham Heart, в штаті Массачусетс, пише healthyliving.com.ua.  Було проаналізовано дані людей, які були поставлені на облік клініки понад 60 років тому. Оцінка ступеню старіння головного мозку відбувалася за допомогою регулярного дослідження ступеню ушкодження  білої речовини з використанням МРТ.

В результаті проведення дослідження було встановлено, що швидкість виникнення структурних ушкоджень головного мозку в стані прегіпертоніі збільшується приблизно на 12%. При гіпертонії йдеться вже про 30%. Інакше кажучи, людина, що страждає від високого артеріального тиску з 20 років, в 33 роки матиме мозок 40-річної людини, а в 50 років буде мати мозок 65-річної людини.

Більш детальні вимірювання показали, що мозок людей з високим кров'яним тиском  має на 6,5% менше обсягу в лобових частках. Крім того, в лобових і скроневих частках міститься в середньому на 9% менше сірої речовини. При цьому структурні пошкодження головного мозку вкрай негативно впливають на стан когнітивних функцій.

Дослідники відзначають, що отримані ними висновки підкреслюють необхідність раннього і оптимального контролю артеріального тиску.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.