Ось чому не можна відмовлятися від супів: їх визнано найкращою профілактикою серйозної хвороби

23 Лютий, 2017 - 14:00
Регулярне вживання звичайного супу може вберегти від діабету, кажуть вчені

У масштабному дослідженні взяли  участь 2500 жителів, Європи, Австралії та Нової Зеландії з високим ризиком розвитку діабету другого типу. Як пише headinsider.net, учасники вже перебували у так званому переддіабетичному стані — в них спостерігався підвищений рівень цукру в крові і надмірна вага.

Протягом 8 тижнів частина з них сиділа на жорсткій дієті, споживаючи лише 800 калорій на добу (при приблизною добової норми в 2-2,5 тисячі калорій) і харчуючись тільки супами і молочними коктейлями. Крім того, учасники регулярно займалися фізичними вправами.

За два місяці люди з цієї групи в середньому схудли на 10 кілограмів, втративши приблизно 10,8% маси тіла. Розрахунки показали, що ризик переходу переддіабетичного стану в діабет при цьому знизився на 90%. В інших учасників такого приголомшливого ефекту не спостерігалося.

Дослідження відбулося у рамках міжнародного наукового проекту щодо пошуку стратегій профілактики діабету другого типу  Preview Project, що фінансується Євросоюзом. Preview вже триває два роки і розрахований до 2018 року.

Люди, які беруть участь в проекті, розділені на групи, на прикладі яких вивчається дія дієт з різним вмістом білків і вуглеводів, а також різних режимів фізичних навантажень. В результаті вчені збираються визначити найбільш оптимальне поєднання типу дієти і рівня навантаження, яке дозволить запобігти розвитку діабету.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.