Цього про буряк ви могли не знати: вчені виявили нову корисну властивість цього коренеплоду

24 Лютий, 2017 - 10:00

Відомо, що буряк є корисним для системи кроветворення, підвишує рівень гемоглобіну, нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, виводить шлаки і токсини.

Проте вченим стало відомо про ще одну корисну властивість звичайного буряка. Британські дослідники з Бартса спільно з колегами з Лондонської школи медицини і стоматології вивчали вплив буряків на показники артеріального тиску протягом багатьох років. І виявили: доза соку буряка в 250 мл здатна швидко скоротити високі показники артеріального тиску – в середньому на 10 мм ртутного стовпчика. Найбільш виражений гіпотензивний ефект настає після 5 годин і зберігається протягом доби, пише medobzor.in.ua.

Вчені пояснюють це тим, що нітрати, що містяться в буряку, розширюють кровоносні судини: “Ми були здивовані тим, як мало нітратів потрібно, щоб отримати настільки істотний ефект. Нітрати містяться в грунті, де вони поглинаються через коріння коренеплодів і зберігаються в овочах. Ми сподіваємося, що збільшення споживання овочів з високим вмістом нітратів – це перш за все зелені листові овочі або буряк – стане доступним методом профілактики серцево-судинних захворювань”.

“Нові результати підтверджують актуальність рекомендацій щодо здорового харчування, згідно з яким всі повинні їсти багато свіжих овочів”, – резюмував професор Пітер Вайсберг, медичний директор Британського фонду серця, який фінансував дослідження.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:00
Цей орган відіграє важливу роль у зміцненні здоров'я дітей.
11:00
У цьому тексті ви знайдете декілька порад, які допоможуть цього досягнути.
11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.