Електронні сигарети викликають такі самі пошкодження легенів, як і звичайні

4 Березень, 2017 - 14:02

Вважається, що електронні сигарети — безпечний спосіб кинути курити. Люди вважають їх нешкідливими, проте це не так. Фахівці з університету Афін в Греції повідомили, що цей спосіб кинути курити ускладнює дихальний процес, пише  golos.ua.

Вчені досліджували вплив електронних сигарет на дихання курців і виявили, що опір дихальних шляхів внаслідок куріння зросла в учасників експерименту на 202-220%.

“Поки занадто рано стверджувати, що різні несертифіковані нікотинові продукти, такі як e-сигарети, безпечніші звичайних сигарет, хоча реклама стверджує саме це. Наше дослідження -- це лише перший крок у розумінні того, наскільки ці продукти насправді можуть бути небезпечними”, -- запевнила один з авторів дослідження Крістіна Граціоу.

Дослідження грецьких фахівців лише підтверджує позицію Європейської респіраторної асоціації, фахівці якої кажуть, що електронні сигарети та інші нікотіновмісткі продукти не є безпечними. "Ми не класифікуємо електронні сигарети в якості безпечної альтернативи паління. Ми рекомендуємо в якості дієвих методів щодо припинення куріння варіанти, засновані на клінічних випробуваннях", -- зазначає президент асоціації Клаус Раб.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.