Електронні сигарети викликають такі самі пошкодження легенів, як і звичайні

4 Березень, 2017 - 14:02

Вважається, що електронні сигарети — безпечний спосіб кинути курити. Люди вважають їх нешкідливими, проте це не так. Фахівці з університету Афін в Греції повідомили, що цей спосіб кинути курити ускладнює дихальний процес, пише  golos.ua.

Вчені досліджували вплив електронних сигарет на дихання курців і виявили, що опір дихальних шляхів внаслідок куріння зросла в учасників експерименту на 202-220%.

“Поки занадто рано стверджувати, що різні несертифіковані нікотинові продукти, такі як e-сигарети, безпечніші звичайних сигарет, хоча реклама стверджує саме це. Наше дослідження -- це лише перший крок у розумінні того, наскільки ці продукти насправді можуть бути небезпечними”, -- запевнила один з авторів дослідження Крістіна Граціоу.

Дослідження грецьких фахівців лише підтверджує позицію Європейської респіраторної асоціації, фахівці якої кажуть, що електронні сигарети та інші нікотіновмісткі продукти не є безпечними. "Ми не класифікуємо електронні сигарети в якості безпечної альтернативи паління. Ми рекомендуємо в якості дієвих методів щодо припинення куріння варіанти, засновані на клінічних випробуваннях", -- зазначає президент асоціації Клаус Раб.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.