Електронні сигарети викликають такі самі пошкодження легенів, як і звичайні

4 Березень, 2017 - 14:02

Вважається, що електронні сигарети — безпечний спосіб кинути курити. Люди вважають їх нешкідливими, проте це не так. Фахівці з університету Афін в Греції повідомили, що цей спосіб кинути курити ускладнює дихальний процес, пише  golos.ua.

Вчені досліджували вплив електронних сигарет на дихання курців і виявили, що опір дихальних шляхів внаслідок куріння зросла в учасників експерименту на 202-220%.

“Поки занадто рано стверджувати, що різні несертифіковані нікотинові продукти, такі як e-сигарети, безпечніші звичайних сигарет, хоча реклама стверджує саме це. Наше дослідження -- це лише перший крок у розумінні того, наскільки ці продукти насправді можуть бути небезпечними”, -- запевнила один з авторів дослідження Крістіна Граціоу.

Дослідження грецьких фахівців лише підтверджує позицію Європейської респіраторної асоціації, фахівці якої кажуть, що електронні сигарети та інші нікотіновмісткі продукти не є безпечними. "Ми не класифікуємо електронні сигарети в якості безпечної альтернативи паління. Ми рекомендуємо в якості дієвих методів щодо припинення куріння варіанти, засновані на клінічних випробуваннях", -- зазначає президент асоціації Клаус Раб.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.