Електронні сигарети викликають такі самі пошкодження легенів, як і звичайні

4 Березень, 2017 - 14:02

Вважається, що електронні сигарети — безпечний спосіб кинути курити. Люди вважають їх нешкідливими, проте це не так. Фахівці з університету Афін в Греції повідомили, що цей спосіб кинути курити ускладнює дихальний процес, пише  golos.ua.

Вчені досліджували вплив електронних сигарет на дихання курців і виявили, що опір дихальних шляхів внаслідок куріння зросла в учасників експерименту на 202-220%.

“Поки занадто рано стверджувати, що різні несертифіковані нікотинові продукти, такі як e-сигарети, безпечніші звичайних сигарет, хоча реклама стверджує саме це. Наше дослідження -- це лише перший крок у розумінні того, наскільки ці продукти насправді можуть бути небезпечними”, -- запевнила один з авторів дослідження Крістіна Граціоу.

Дослідження грецьких фахівців лише підтверджує позицію Європейської респіраторної асоціації, фахівці якої кажуть, що електронні сигарети та інші нікотіновмісткі продукти не є безпечними. "Ми не класифікуємо електронні сигарети в якості безпечної альтернативи паління. Ми рекомендуємо в якості дієвих методів щодо припинення куріння варіанти, засновані на клінічних випробуваннях", -- зазначає президент асоціації Клаус Раб.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.