Стало відомо, що відбувається з мозком при депресії

19 Березень, 2017 - 17:01
Депресія потовщує кору головного мозку, а лікування повертає її товщину до норми

Вчені з Лос-Анджелеса продемонстрували, що депресія призводить до змін в структурі кори головного мозку пацієнтів, однак ці зміни можуть бути нівельовані прийомом препаратів. Дослідження психіатрів і неврологів опубліковано в журналі Molecular Psychiatry.

Дослідники провели подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване дослідження на 41 пацієнта з хронічною депресією і 39 здорових людей з групи контролю, повідомляє neuronovosti.ru.

Здорові люди проходили МРТ-сканування один раз, пацієнти -- двічі, до та після 10-тижневого курсу лікування. У першій фазі дослідження автори встановили, що пацієнти з хронічною депресією мають потовщення кори головного мозку в порівнянні зі здоровими людьми. Це явище пояснюється, як нейропластічна відповідь мозку на депресію під впливом компенсаторних механізмів.

Після цього половина пацієнтів отримували препарати проти депресії (інгібітор зворотного захоплення серотоніну і норадреналіну), а половина -- плацебо. Після чого знову провели МРТ-сканування. Виявилося, що пацієнти, які отримували реальний препарат, не тільки відчували полегшення, а й кора їх головного мозку тоншала (через зникнення необхідності в компенсації). У пацієнтів, які отримували плацебо, зміни в корі після “лікування” не спостерігалося.

 

 

Читайте також:

Тема дня

При кашлі чи розмові хворий з відкритою формою туберкульозу виділяє з мокротинням 15-20 мільйонів мікобактерій на день
24 березня — потрійний удар проти туберкульозу.
Початок весни медики називають періодом тоталього авітамінозу. Кажуть, першими сигналізують про це волосся, нігті, шкіра та нервова система, тоді розвивається сонливість, дратівливість.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.