Подарунок для хірургів: в Англії створили тактильний екзоскелет для лікарів

19 Березень, 2017 - 16:00

У світі вже близько 10 років деякі операції проводяться за допомогою роботів. У більшості випадків хірурги керують рухами роботів за допомогою джойстиків, ручок, циферблатів і інших периферійних пристроїв, але в університеті Західної Англії в Брістолі розробляють екзоскелет, який надає можливість безпосереднього управління роботом.

Як повідомляє fainaidea.com,  екзоскелет вдягатиметься на кисть як рукавичка і керуватиме хірургічним захватом, при цьому він буде обладнаний тактильним зворотним зв'язком, тобто хірург зможе відчувати силу натискання. Третьою частиною системи стануть смарт-окуляри, на які буде проектуватися зображення зсередини тіла пацієнта -- таким чином лікар зможе спостерігати весь процес операції.

“Екзоскелет буде сприймати рухи пальців і передавати їх роботу. Ми хочемо надати більш природний інтерфейс системі, щоб оперуючому хірургу не доводилося виконувати будь-які незвичайні або неприродні рухи, що може привести до помилки. Лікарі отримають можливість працювати так само, як при відкритій операції”, -- сказав Саніа Дограмаджі з Бристольской лабораторії робототехніки.

Хірургам справді значно зручніше працювати руками, а не управляти роботом, але відкриті операції передбачають великі розрізи, в той час як роботу досить невеликого отвору, що призводить до меншої втрати крові і знижує ризики занести в організм інфекцію. У лабораторії вже створили прототип системи і продовжують її вдосконалювати за участю хірургів, які проходять навчання з правильного використання екзоскелета.

 

Читайте також:

Тема дня

При кашлі чи розмові хворий з відкритою формою туберкульозу виділяє з мокротинням 15-20 мільйонів мікобактерій на день
24 березня — потрійний удар проти туберкульозу.
Початок весни медики називають періодом тоталього авітамінозу. Кажуть, першими сигналізують про це волосся, нігті, шкіра та нервова система, тоді розвивається сонливість, дратівливість.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.