Аби уникнути раку, стежте за здоров'ям... ясен. Такий зв'язок нещодавно довели вчені

17 Квітень, 2017 - 11:06

Результати нового дослідження вчених довели зв"язок між станом ротової порожнини й ризиком розвитку раку. Про таке повідомляє neboley.com.ua. Визначальну роль у цьому ланцюжку наслідків відіграє наявність хворих зубів та інфікування папілома-вірусом людини (що передається при статевому контакті). 

Особи, шо мають поганий стан ясен і зубів, більш як удвічі частіше зазнають інфікування згаданим вірусом. Такого висновку вчені дійшли на основі обстеження майже 3,5 тисяч добровольців віком від 30 до 69 років. Загалом експерти встановили зв"язок між кількістю відсутніх зубів, наявністю папілома-вірусу й 
ризиком розвитку раку горла. 

Фахівці припустили, що при наявності стоматологічних проблем вірус папіломи може потрапити в кровоток, а тодій  спровокувати розвиток онкохвороби. Тож проблеми з деснами й зубами поповнили список факторів, що провокують рак, досі йшлося лише про куріння та алкоголь.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
12:00
Дуже важливо, щоби людині надали допомогу протягом перших 60 хвилин після початку інсульту.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.