Додавши цю спецію до раціону, можна захиститися від раку

21 Квітень, 2017 - 13:00

Дослідники з США виявили хімічний компонент в перці, який має потужні протиракові властивості. Лікувальні здатності цієї рослини були відомі вже тисячі років тому.

Йдеться про хімічну речовину під назвою піперлонгумін (PL), що міститься в рослині “перець довгий”. Ця речовина уповільнює активність багатьох пухлин, включаючи рак простати, грудей, легенів, кишківника, первинні пухлини мозку, шлунку, а також лейкозів.

Використовуючи рентгенівську кристалографію, дослідники з університету Техасу (США) змогли створити молекулярні структури, які продемонстрували, яким чином це хімічна речовина трансформується після поглинання людиною. PL конвертується в hPL — активні ліки, які пригнічують ген GSTP1, що виробляє детоксикаційний фермент, часто надмірно активний в пухлинах, пише ladyhealth.com.ua. Дослідники сподіваються, що їх робота допоможе розробити ліки від раку, які підсилять потенціал PL при лікуванні різних видів пухлин.

Перець довгий традиційно росте в Індії, використовується в якості спецій в деяких індійських, північноамериканських, індонезійських і малазійських стравах. Ця рослина є важливими ліками в Аюрведі, застосовується для боротьби з кишковими або легеневими розладами, а також із захворюваннями печінки. У PL є властивість імуномодулятора, який сприяє регенерації клітин і органів, він також працює на генному рівні. Однак в європейській кухні цей перець зустрічається вкрай рідко.

Дослідження демонструє важливість вивчення і переосмислення деяких наукових теорій. В даному випадку вченим вдалося дізнатися щось зовсім нове про медичні властивості рослини, яка налічує тисячолітню історію.

Читайте також:

Тема дня

В Україні щороку передчасно народжується понад 22 тисяч дітей масою нижче 2,5 кг. Держава не в змозі забезпечити усією необхідною медичною допомогою недоношених малюків.
Коли вам за сорок, маєте бути готовими до проблем із тиском. За статистикою, кожен третій українець після сорока -- гіпертонік. Ще стільки ж не знає про свою хворобу.

Новини

15:03
Зріст захворюваності на ботулізм пов’язаний з недотриманням технології виробництва та умов реалізації продукції
11:01
Додавання в тарілку неїстівних предметів дозволяє зменшити споживання їжі
10:00
Виявлено дивовижні властивості звичайних яєць
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.