Додавши цю спецію до раціону, можна захиститися від раку

21 Квітень, 2017 - 13:00

Дослідники з США виявили хімічний компонент в перці, який має потужні протиракові властивості. Лікувальні здатності цієї рослини були відомі вже тисячі років тому.

Йдеться про хімічну речовину під назвою піперлонгумін (PL), що міститься в рослині “перець довгий”. Ця речовина уповільнює активність багатьох пухлин, включаючи рак простати, грудей, легенів, кишківника, первинні пухлини мозку, шлунку, а також лейкозів.

Використовуючи рентгенівську кристалографію, дослідники з університету Техасу (США) змогли створити молекулярні структури, які продемонстрували, яким чином це хімічна речовина трансформується після поглинання людиною. PL конвертується в hPL — активні ліки, які пригнічують ген GSTP1, що виробляє детоксикаційний фермент, часто надмірно активний в пухлинах, пише ladyhealth.com.ua. Дослідники сподіваються, що їх робота допоможе розробити ліки від раку, які підсилять потенціал PL при лікуванні різних видів пухлин.

Перець довгий традиційно росте в Індії, використовується в якості спецій в деяких індійських, північноамериканських, індонезійських і малазійських стравах. Ця рослина є важливими ліками в Аюрведі, застосовується для боротьби з кишковими або легеневими розладами, а також із захворюваннями печінки. У PL є властивість імуномодулятора, який сприяє регенерації клітин і органів, він також працює на генному рівні. Однак в європейській кухні цей перець зустрічається вкрай рідко.

Дослідження демонструє важливість вивчення і переосмислення деяких наукових теорій. В даному випадку вченим вдалося дізнатися щось зовсім нове про медичні властивості рослини, яка налічує тисячолітню історію.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.