Вчені довели: коли стає погано, страшно чи розвивається депресія, допоможе одна проста дія

23 Квітень, 2017 - 15:07

Голос мами сприяє потужному виробітку в організмі людини окситоцину, цей гормон миттєво позбавляє наслідків стресу. Такого ефекту можна досягти навіть, якщо зателефонувати рідній людині, пише styler.rbc.ua.

За результатами дослідження американських науковців, голос матері впливає на людину не гірше за обійми. Таку залежність вчені довели на прикладі дітей. В експерименті взяли участь 60 дівчаток віком від 7 до 12 років. Коли діти зазнавали стресу, учасникам однієї групи давали можливість поговорити по телефону з мамою, інших мами обіймали. В результаті виявилось, що голос найріднішої людини провокує виробітку в організмі такої ж кількості окситоцину, що й обійми мами. 

Загалом фахівці пояснили, що окситоцин пов"язаний з соціальною взаємодією й відчутям фізичного комфорту. Цей гормон пригнічує дію кортизолу (гормон стресу). 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:17
Зараз триває третя хвиля алергії - на рослини, які пилкують в серпні.
11:00
"У пацієнтки в нирці був камінь завдовжки 12 сантиметрів!", - пригадує лікар один із нетипових випадків.
11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.