Вчені довели: коли стає погано, страшно чи розвивається депресія, допоможе одна проста дія

23 Квітень, 2017 - 15:07

Голос мами сприяє потужному виробітку в організмі людини окситоцину, цей гормон миттєво позбавляє наслідків стресу. Такого ефекту можна досягти навіть, якщо зателефонувати рідній людині, пише styler.rbc.ua.

За результатами дослідження американських науковців, голос матері впливає на людину не гірше за обійми. Таку залежність вчені довели на прикладі дітей. В експерименті взяли участь 60 дівчаток віком від 7 до 12 років. Коли діти зазнавали стресу, учасникам однієї групи давали можливість поговорити по телефону з мамою, інших мами обіймали. В результаті виявилось, що голос найріднішої людини провокує виробітку в організмі такої ж кількості окситоцину, що й обійми мами. 

Загалом фахівці пояснили, що окситоцин пов"язаний з соціальною взаємодією й відчутям фізичного комфорту. Цей гормон пригнічує дію кортизолу (гормон стресу). 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

З кожним роком в Україні з'являється все більше людей, які мають проблеми із зором. За підрахунками МОЗ, у кожної п'ятої дитини в Україні -- нездорові очі.
Люди, які лише півгодини сплять удень, рідше потерпають від стрибків артеріального тиску і більш продуктивно працюють
Такого висновку дійшли вчені з Греції, дослідивши зміни фізіологічних параметрів майже 4000 осіб середнього віку, які потерпають від артеріальної гіпертензії.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.