Щоби знизити тиск, дотримуйтесь чотирьох правил

9 Травень, 2017 - 16:04

Майже 12 мільйонів хворих на артеріальну гіпертензію зареєстровано в Україні офіційно. Мова про хворобу, яку можна тримати під контролем, але саме вона нерідко стає причиною інвалідності та смерті.

Тож лікарі розповіли про основні помилки, яких припускаються хворі. Про таке повідомляє газета "Експрес"

1) Побутує думка, що навіть підвищений тиск може бути нормальним, але це не так. "Робочий тиск", з позицiї здоров'я, - це рiвень, нижчий від показника 140/90 мм ртутного стовпчика, але не нижчий від 110/70. Нормою ж визнано рiвень 120 на 80 мм. Якщо бодай тричі показники тонометра показують 140 на 90 мм або вище - це
синдром стiйкого пiдвищення артерiального тиску, артерiальна гiпертензiя.

Iнша рiч, що людина може адаптуватися до понаднормових цифр i почуватися нормально навiть з високим тиском у продовжпевного часу. Ви у формі при 150/90? Не плекайте ілюзій, що так буде завжди. Зрештою, прийдуть і головний біль, і слабкість, і біль серця... А нерiдко хвороба перебiгає начебто без симптомiв, i
першим її проявом є гіпертонічний криз, iнсульт або iнфаркт. 

2) Вважається, що пiдвищення "нижнього" тиску небезпечнiше. Це неправда. Небезпечним є пiдвищення як нижньої цифри (дiастолiчний артерiальний тиск, що показує стан артерiй у момент розслаблення серця), так i верхньої (систолiчний артерiальний тиск, що показує стан артерiй у момент, коли серце виштовхує в них кров).

3) Багато людей впевнені, що зі стрибками тиску впоратись легко. На жаль, це поширений міф. Стрибки - це так званий кризовий тиск, вiн загрожує катастрофою. І щодо так званих легких методів боротьби з гіпертонічним кризом, то вони нерідко є помилковими. Наприклад, необізнані пацієнти часто прагнуть різко знизити
підвищений тиск відразу до нормальних цифр, а це загрожує розладом мозкового кровообігу.

Слід намагатися знизити тиск не більше ніж на 30 мм упродовж півгодини і на 40-60 мм упродовж години. І загалом важливо не допускати стрибків артеріального тиску, у цьому допомагають правильно підібрані ліки, які слід вживати регулярно.

4) Вживання алкоголю з метою "розширити судини" - поширений і дуже небезпечний метод. Ефект буде, але короткочасний, а дія етилового
спирту на серце та судини може лише погіршити стан хворого. Далі, якщо таки доведеться викликати "швидку", алкоголь у поєднанні з препаратами від тиску може дати непередбачуваний результат.

Оптимальним (принаймні доки стан не стабілізується) є поєднання фітотерапії і синтезованих ліків. Крім того, існують харчові продукти, що сприяють виведенню зайвої рідини з організму, а відтак допомагають тримати під контролем тиск. Наприклад, петрушка, селера, гарбуз. Навесні корисно поповнити раціон
салатами з додаванням листя кульбаби, кропиви тощо.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:13
За даними Національної служби здоров'я України, 20% закладів, що подали заяви на укладення договорів із пацієнтами, - приватні клініки та лікарі-ФОПи.
18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.