Науковці вивели формулу, за якою можна визначити, як довго людина житиме

16 Травень, 2017 - 18:00

Масштабне дослідження, в якому взяли участь 15 тисяч осіб, провели фахівці з метою з’ясувати смертельні ризики для людей з різною формою ожиріння. Результати було опубліковано в "Annals of Internal Medicine".

Науковці виявили, що люди з центральним ожирінням (з жировими відкладеннями на животі) ризикують життям набагато більше, ніж особи з нормальною вагою чи з зайвими кілограмами, пише  cikavosti.com.

У чоловіків з нормальним індексом маси тіла (22) і з центральним ожирінням ризик смерті в 1,87 разів вище, ніж в представників сильної статі з аналогічним ІМТ, але без ожиріння. При цьому ризик є вдвічі вищим, ніж у чоловіків з високим ІМТ.
Жінки з центральним ожирінням ризикують в 1,48 разів більше, ніж жінки з нормальним ІМТ, і в 1,3 рази більше, ніж ті, в кого ІМТ високий.

Аби визначити індекс маси тіла, потрібно вагу в кілограмах поділити на квадрат росту в метрах.

«Не всякий жир однаково небезпечний», — пояснив ендокринолог Антоніо Мас. «Вісцеральний жир (довкола снутрішніх органів) метаболічно є більш активним, його надлишок веде до збільшення резистентності до інсуліну і, як наслідок, діабету, а також до погіршення показників ліпідного профілю крові. Це клінічний
маркер метаболічного синдрому, який збільшує вірогідність передчасної смерті".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.