Науковці вивели формулу, за якою можна визначити, як довго людина житиме

16 Травень, 2017 - 18:00

Масштабне дослідження, в якому взяли участь 15 тисяч осіб, провели фахівці з метою з’ясувати смертельні ризики для людей з різною формою ожиріння. Результати було опубліковано в "Annals of Internal Medicine".

Науковці виявили, що люди з центральним ожирінням (з жировими відкладеннями на животі) ризикують життям набагато більше, ніж особи з нормальною вагою чи з зайвими кілограмами, пише  cikavosti.com.

У чоловіків з нормальним індексом маси тіла (22) і з центральним ожирінням ризик смерті в 1,87 разів вище, ніж в представників сильної статі з аналогічним ІМТ, але без ожиріння. При цьому ризик є вдвічі вищим, ніж у чоловіків з високим ІМТ.
Жінки з центральним ожирінням ризикують в 1,48 разів більше, ніж жінки з нормальним ІМТ, і в 1,3 рази більше, ніж ті, в кого ІМТ високий.

Аби визначити індекс маси тіла, потрібно вагу в кілограмах поділити на квадрат росту в метрах.

«Не всякий жир однаково небезпечний», — пояснив ендокринолог Антоніо Мас. «Вісцеральний жир (довкола снутрішніх органів) метаболічно є більш активним, його надлишок веде до збільшення резистентності до інсуліну і, як наслідок, діабету, а також до погіршення показників ліпідного профілю крові. Це клінічний
маркер метаболічного синдрому, який збільшує вірогідність передчасної смерті".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.