Виявлено простий спосіб призупинити розвиток деменції, навіть якщо вона вже почалася

18 Травень, 2017 - 13:00

Жителі будинків перестарілих добровільно погодилися на приємний експеримент: їм давали слухати музику. Подібну процедуру назвали музичною терапією, офіційно -- Music & Memory. Дослідження проводилося вченими з Браунівського університету (США).

По всій країні запустили проект, суть якого полягало в тому, щоб службовці та сім'ї пацієнтів  будинків для людей похилого віку допомагали їм скласти свій особистий плейлист. Як з'ясувалося, це спричинило за собою позитивні зміни в поведінці і ослаблення ознак хвороби Альцгеймера. Звіт про це опубліковано в American Journal of Geriatric Psychiatry.

За умовами програми, пацієнти геріатричних будинків частково або повністю відмовлялися від медичних препаратів, і тим не менш дослідники відзначили значне поліпшення настрою. “Це великий прорив. Перший ступінь розуміння того, які зміни варто внести для поліпшення здоров'я пацієнтів з такою важкою хворобою. Безсумнівно, такий підхід поліпшить догляд за пацієнтами із старечою недоумкуватістю”, -- коментує Роза Байєр, співавтор проекту, професор кафедри громадського здоров'я Брауновського університету.

А доцент кафедри охорони здоров'я та політики Браунівського університету Томас Калі, керівник дослідження, повідомив, що сам провів експеримент “в домашніх умовах”, склавши плейлист для дядька із запущеною формою слабоумства. За словами Томаса, м'язи обличчя дядька, спотворені гримасою, при прослуховуванні розслаблялися. Особливо допомогли пісні Мерла Хаггард і Томмі Кеша.

Щоб дати найбільш точну оцінку результатам експерименту, вчені збільшили число випробовуваних. Охоплення поширився на 98 будинків для людей похилого віку, в них офіційно 12 905 осіб змогли випробувати на собі музичну терапію. На контрасті розглядалися 12 811 людей похилого віку, які не відчували на собі програму, пише neuronovosti.ru.

Дослідження, що тривало з 2013 року, ретельно проаналізували. Після музикотерапії стало можливим часткове або повне припинення прийому антипсихотичних (20% у випробовуваних) і антиаксіальних (до 24%) препаратів, уражень неконтрольованої поведінки (до 56%), а також поліпшення настрою. Показники пацієнтів, яких не лікували музичною терапією, в середньому виявилися на 10% нижчими.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?
Дуже часто у цей перiод заявляє про себе ерозивний гастрит.

Новини

13:00
Генна терапія врятувала життя дитини від смертельної хвороби
12:15
Компреси бувають спиртовi, жировi, сухi i навiть у виглядi "пляцкiв"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.