Ось чому не можна ходити у відпустку на два тижні

30 Травень, 2017 - 11:30
Лише 14 днів пасивного відпочинку суттєво знижують рівень набутої спортивної форми

Двотижневої відпустку цілком достатньо, щоб весь досягнутий в спортзалі протягом  багатомісячних тренувань результат опинився у минулому. Такого висновку дійшли експерти у сфері фітнесу з Університету Ліверпуля (Великобританія).

Люди, які регулярно відвідують спортзал, не повинні дозволяти собі подібних поблажок, як показало дослідження. Всього 14 днів, проведених у режимі пасивного відпочинку, завдають непоправної шкоди м'язовій масі та знижує рівень спортивної підготовки.

Дослідники помітили разючі зміни в цих показниках, а також в швидкості метаболізму, які відбуваються після двотижневої відпустки, пише newsyou.info. Такі висновки спостережень за спортивно активними особами середнього віку 25 років.

Всіх учасників експерименту попросили протягом двох тижнів зменшити рівень фізичної активності на 80%, роблячи не 10 000 кроків щодня, як зазвичай, а тільки 1 500. До кінця періоду спостережень вони втратили, в середньому, 300 грамів чистої м'язової маси, а їх талія збільшилася майже на один сантиметр. Крім того, відзначалося збільшення рівня вісцерального жиру навколо печінки і стрибок холестерину, а загальні спортивні показники зменшилися.

Коли група добровольців повернулася до звичних навантажень, вияивлося, що двох тижнів їм було недостатньо для того, щоб відновити форму. У людей, що займаються спортом, існує таке поняття, як м'язова пам'ять, яка дозволяє повернути обсяги в більш короткі терміни, ніж у неспортивних людей,  однак це теж вимагає часу і зусиль.

Крім того, як підкреслюють вчені, такі зміни після відпустки можуть істотно збільшити ризик розвитку хронічних хвороб на кшталт діабету другого типу, захворювання серця і навіть передчасної смерті.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.