Медики попереджають: дітей масово уражає небезпечний збудник, симптоми нагадують застуду

30 Травень, 2017 - 16:00

Про серйозну медико-соціальну проблему повідомили вітчизняні фахівці. За їх даними, в нас зростає кількість хворих, в яких діагностують паразитарне захворювання токсокароз. Джерелом інвазії, як пише gazeta.lviv.ua, є хворі на токсокароз домашні улюбленці, багато з яких заразилис від бездомних тварин.
Найприкріше, що від домашніх собак і котів захворювання може передатися дорослим і дітям. Що вже і відбувається.

Тохосаra саnis (собача аскарида) паразитує в організмі собак і котів. Термін життя статевозрілої особини в кишківнику тварин – 4-6 місяців. Щодоби самка відкладає близько 200 000 яєць. Як правило, в кишківнику собак паразитує декілька (до
десятків і сотень) дорослих статевозрілих особин. У грунті яйця токсокар тривалий час зберігають життєздатність та інвазійність, а у фекаліях залишаються життєздатними і можуть викликати хворобу понад 2,5 року.

Фактором зараження людини є недотримання правил особистої гігієни: брудні руки, погано вимиті овочі, зелень, предмети побуту, харчові продукти, що забруднені грунтом або пилом, який містить яйця паразитів.

До групи підвищеного ризику у першу чергу входять діти. Адже вони граються в пісочниці, збирають квіти, гладять домашніх тварин, де перед ними гуляли хворі собаки. Тож якщо у дітей стійкі алергічні прояви, іноді з ураженням внутрішніх органів (переважно легень), і причину їх важко зрозуміти, то це може свідчити про зараження личинками токсокар.

Найчастіше при токсокарозі спостерігаютья незначне, але постійне підвищення температури тіла (субфебрилітет), еозинофілію (збільшення в крові еозинофільних лейкоцитів, які реагують на наявність паразитів в організмі), респіраторні симптоми, алергічні прояви, астматичні напади, ураження очей. Загалом же паразити можуть уражати різні органи та системи людини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.