Медики попереджають: дітей масово уражає небезпечний збудник, симптоми нагадують застуду

30 Травень, 2017 - 16:00

Про серйозну медико-соціальну проблему повідомили вітчизняні фахівці. За їх даними, в нас зростає кількість хворих, в яких діагностують паразитарне захворювання токсокароз. Джерелом інвазії, як пише gazeta.lviv.ua, є хворі на токсокароз домашні улюбленці, багато з яких заразилис від бездомних тварин.
Найприкріше, що від домашніх собак і котів захворювання може передатися дорослим і дітям. Що вже і відбувається.

Тохосаra саnis (собача аскарида) паразитує в організмі собак і котів. Термін життя статевозрілої особини в кишківнику тварин – 4-6 місяців. Щодоби самка відкладає близько 200 000 яєць. Як правило, в кишківнику собак паразитує декілька (до
десятків і сотень) дорослих статевозрілих особин. У грунті яйця токсокар тривалий час зберігають життєздатність та інвазійність, а у фекаліях залишаються життєздатними і можуть викликати хворобу понад 2,5 року.

Фактором зараження людини є недотримання правил особистої гігієни: брудні руки, погано вимиті овочі, зелень, предмети побуту, харчові продукти, що забруднені грунтом або пилом, який містить яйця паразитів.

До групи підвищеного ризику у першу чергу входять діти. Адже вони граються в пісочниці, збирають квіти, гладять домашніх тварин, де перед ними гуляли хворі собаки. Тож якщо у дітей стійкі алергічні прояви, іноді з ураженням внутрішніх органів (переважно легень), і причину їх важко зрозуміти, то це може свідчити про зараження личинками токсокар.

Найчастіше при токсокарозі спостерігаютья незначне, але постійне підвищення температури тіла (субфебрилітет), еозинофілію (збільшення в крові еозинофільних лейкоцитів, які реагують на наявність паразитів в організмі), респіраторні симптоми, алергічні прояви, астматичні напади, ураження очей. Загалом же паразити можуть уражати різні органи та системи людини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.