Стали відомі норми гемоглобіну для кожної вікової категорії

31 Травень, 2017 - 16:45

Нормальний показник гемоглобіну у крові є одним із найважливіших показників здоров’я людини. Гемоглобін - це один зі складних білків організму, основною функцією якого є транспорт кисню до всіх тканин і органів, пише zhyvyaktyvno.org. Якщо організм страждає від нестачі кисню, сповільнюються всі процеси окислення
й життєдіяльності на клітинному рівні, при тім людина соматично відчуває слабкість, з'являється задишка.

Норми гемоглобіну для різних категорій населення - різні. Зокрема, у новонароджених норма є такою: 170-210 г/л. Для дітей старше 2-х років -- 116-135 г/л. Для чоловіків -- 132-164 г/л, а для жінок -- 115-145 г/л.

Хоча лікарі кажуть, що бувають випадки, коли показники на нижній межі норми і нижче, але ніякої патології немає, людина себе чудово почуває і живе з такими показниками все життя.  

Кров на гемоглобін необхідно здавати раз на півроку для жінок, і раз на рік для чоловіків. Для здорових дітей до 3-х років – раз на 6-8 місяців, а потім раз на рік, але при перенесених ГРВІ та інших захворюваннях на розсуд лікаря. У разі наявності епізодів анемії або кровотеч динаміка здачі аналізу крові підбирається
лікарем в кожному конкретному випадку індивідуально.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.