Стало відомо про небезпечний вірус, яким можуть заразитись діти в таборі відпочинку

19 Червень, 2017 - 16:45

-- У Карпатських, Балканських горах постійно циркулюють хантавіруси, носіями яких є дрібні гризуни (головним чином миші). Тварини самі не хворіють, зате поширюють інфекцію. Вона потрапляє в організм людини під час вдихання пилу, вживання води з натуральних джерел чи купання в них, через мікротріщини на шкірі і з укусом кліщів, пише expres.ua. Проте людина не відразу відчуває, що заражена. 

Перші симптоми можуть з'явитися лише через три тижні. Спершу це може нагадувати грип: різко підвищується температура (до 39"-- 40"С), надокучає
біль у м'язах, червоніють очі. Між третім і десятим днем лихоманка вщухає, але хвороба, що для неї дуже характерно, не відступає. Вірус, потрапивши в організм, циркулює у крові, уражає стінки капілярів і дрібних вен, судини нирок. 

Якщо лікування не розпочати вчасно, то геморагічна лихоманка може ускладнитися нирковим синдромом. На певній стадії у хворого розвивається ураження нирок (нефрит), а згодом гостра ниркова недостатність, внутрішні крововиливи. А це вже критичний для життя стан. 

У групі ризику - селяни, мисливці, туристи, зокрема й діти з таборів відпочинку.
Хантавірус не передається від людини людині, але він може чигати у полі, де бігають гризуни, на березі озерця, куди вони сходяться на водопій, у лісі, де полюють кліщі. Тож кожен, хто опинився на території активного природного вогнища хантавірусів (такі є у багатьох регіонах на планеті, зокрема й у Східній, Північній та Західній Європі, на Кавказі й Азії), ризикує бути заатакованим інфекцією. 

Тому необхідно дотримуватися засад профілактики: наприклад, вбирати захисний одяг, щоб уникнути контакту з кліщами й не травмуватися; ночуючи в наметах, обробляти їх проти кліщів; не пити із сумнівних джерел, не купатися там. При геморагічній лихоманці надзвичайно важливо не зволікати зі зверненням до
лікаря. Хоча специфічних препаратів, що знищували б саме хантавіруси, не існує, але ефективним є симптоматичне лікування, вітамінотерапія, методи, що застосовуються проти інтоксикації, крововиливів. Вони дають можливість вчасно зупинити прогресування хвороби, не допустити інфекційно-токсичного шоку й несумісного з життям ураження нирок.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.