Таке літнє задоволення загрожує аневризмою, інфарктом та ураженням мозку

30 Червень, 2017 - 16:45

Різке занурення в холодну воду може закінчитися небезпечними ураженнями нирок, легень, серця і мозку, пише poradnykzhinky.com.

- Сильний температурний перепад може спровокувати різкий спазм рецепторів капілярів шкіри, а відтак і судин серця, що загрожує його зупинкою. Температурний шок може вразити й інші органи: легені, нирки, мозок. Судини, що постачають їх кров'ю, особливо слабкі чи травмовані, різкого спазму можуть не витримати. Бувало, що просто з пляжу людей завозили до реанімації з інфарктом не
лише серця, аневризмою аорти, а й з інфарктом нирок, ішемічним інсультом головного мозку внаслідок гострого порушення мозкового кровообігу.

- Розігрітій людині особливо ризиковано стрибати з висоти -- на глибині море зазвичай прохолодніше, ніж на мілині, тож контраст буде відчутнішим. Небезпека загрожує й тим, хто працював на городі, перегрівся та вирішив узяти холодний душ.

- Коли людина загартована, її судини, як і організм загалом, легше долає стреси. Хоча навіть досвідченим спортсменам слід бути обережними з пірнанням у холодну воду. Це дуже сильний шок навіть для здорового організму. Утім людей з ідеальним здоров'ям -- одиниці, натомість чимало потерпає від стійкого підвищення
артеріального тиску, атеросклерозу судин, запальних процесів у них, варикозу (витончення венозної стінки), тромбоутворення тощо.

- Перед тим як зайти у воду, обов'язково посидьте в затінку. Відпочили кілька хвилин -- тоді занурюйтеся у море, річку чи озеро, але поступово, попередньо обтерши ділянку серця, плечі, голову. Якщо ж після різкого занурення у воду відчули різкий біль у грудях, у голові, попереку -- негайно звертайтеся по медичну
допомогу. А людині, яка у воді чи після купання знепритомніла, потрібна моментальна реанімація (штучне дихання, непрямий масаж серця), адже відлік життя, можливо, обчислюється хвилинами.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.