Таке літнє задоволення загрожує аневризмою, інфарктом та ураженням мозку

30 Червень, 2017 - 16:45

Різке занурення в холодну воду може закінчитися небезпечними ураженнями нирок, легень, серця і мозку, пише poradnykzhinky.com.

- Сильний температурний перепад може спровокувати різкий спазм рецепторів капілярів шкіри, а відтак і судин серця, що загрожує його зупинкою. Температурний шок може вразити й інші органи: легені, нирки, мозок. Судини, що постачають їх кров'ю, особливо слабкі чи травмовані, різкого спазму можуть не витримати. Бувало, що просто з пляжу людей завозили до реанімації з інфарктом не
лише серця, аневризмою аорти, а й з інфарктом нирок, ішемічним інсультом головного мозку внаслідок гострого порушення мозкового кровообігу.

- Розігрітій людині особливо ризиковано стрибати з висоти -- на глибині море зазвичай прохолодніше, ніж на мілині, тож контраст буде відчутнішим. Небезпека загрожує й тим, хто працював на городі, перегрівся та вирішив узяти холодний душ.

- Коли людина загартована, її судини, як і організм загалом, легше долає стреси. Хоча навіть досвідченим спортсменам слід бути обережними з пірнанням у холодну воду. Це дуже сильний шок навіть для здорового організму. Утім людей з ідеальним здоров'ям -- одиниці, натомість чимало потерпає від стійкого підвищення
артеріального тиску, атеросклерозу судин, запальних процесів у них, варикозу (витончення венозної стінки), тромбоутворення тощо.

- Перед тим як зайти у воду, обов'язково посидьте в затінку. Відпочили кілька хвилин -- тоді занурюйтеся у море, річку чи озеро, але поступово, попередньо обтерши ділянку серця, плечі, голову. Якщо ж після різкого занурення у воду відчули різкий біль у грудях, у голові, попереку -- негайно звертайтеся по медичну
допомогу. А людині, яка у воді чи після купання знепритомніла, потрібна моментальна реанімація (штучне дихання, непрямий масаж серця), адже відлік життя, можливо, обчислюється хвилинами.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
11:00
У лікарів побільшало пацієнтів, стан яких погіршився через різкі перепади температури та атмосферного тиску.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.