Таке літнє задоволення загрожує аневризмою, інфарктом та ураженням мозку

30 Червень, 2017 - 16:45

Різке занурення в холодну воду може закінчитися небезпечними ураженнями нирок, легень, серця і мозку, пише poradnykzhinky.com.

- Сильний температурний перепад може спровокувати різкий спазм рецепторів капілярів шкіри, а відтак і судин серця, що загрожує його зупинкою. Температурний шок може вразити й інші органи: легені, нирки, мозок. Судини, що постачають їх кров'ю, особливо слабкі чи травмовані, різкого спазму можуть не витримати. Бувало, що просто з пляжу людей завозили до реанімації з інфарктом не
лише серця, аневризмою аорти, а й з інфарктом нирок, ішемічним інсультом головного мозку внаслідок гострого порушення мозкового кровообігу.

- Розігрітій людині особливо ризиковано стрибати з висоти -- на глибині море зазвичай прохолодніше, ніж на мілині, тож контраст буде відчутнішим. Небезпека загрожує й тим, хто працював на городі, перегрівся та вирішив узяти холодний душ.

- Коли людина загартована, її судини, як і організм загалом, легше долає стреси. Хоча навіть досвідченим спортсменам слід бути обережними з пірнанням у холодну воду. Це дуже сильний шок навіть для здорового організму. Утім людей з ідеальним здоров'ям -- одиниці, натомість чимало потерпає від стійкого підвищення
артеріального тиску, атеросклерозу судин, запальних процесів у них, варикозу (витончення венозної стінки), тромбоутворення тощо.

- Перед тим як зайти у воду, обов'язково посидьте в затінку. Відпочили кілька хвилин -- тоді занурюйтеся у море, річку чи озеро, але поступово, попередньо обтерши ділянку серця, плечі, голову. Якщо ж після різкого занурення у воду відчули різкий біль у грудях, у голові, попереку -- негайно звертайтеся по медичну
допомогу. А людині, яка у воді чи після купання знепритомніла, потрібна моментальна реанімація (штучне дихання, непрямий масаж серця), адже відлік життя, можливо, обчислюється хвилинами.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
18:35
Передбачити, як саме організм відреагує на укуси перетинчастокрилих комах, практично неможливо.
12:50
Внутрішні документи МОЗ та МОН які вимагають наявність довідки про огляд лікарів у всіх учнів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.