Вчені створили фіолетовий рис, багатий на антиоксиданти

17 Липня, 2017 - 13:00

Звичайний білий рис цілком поживний, але не містить багато мінералів і вітамінів, тож якщо хочете їсти дійсно здорову їжу, то вам варто спробувати інші сорти, такі як чорний або червоний рис.

А вже незабаром може з'явитися інший варіант -- китайські вчені шляхом генних змін створили фіолетовий рис, багатий на антиоксиданти, який допомагає зменшити ризик появи раку і хвороб серця, повідомляє fainaidea.com.

Новий рис містить велику кількість антоціанів. Ці сполуки підвищують антиоксидантну активність, яка пов'язана зі зменшенням ризику виникнення раку, хвороб серця і діабету, а також надають продукту привабливий забарвлення. В результаті, новий сорт рису має насичену фіолетову пігментацію.

Вчені неодноразово намагалися створити рис з більш високим рівнем антоціанів, але їх зусилля не приносили плодів через складність біосинтезу. Щоб обійти цю проблему, дослідники з Південно-Китайського сільськогосподарського університету вивчили, які гени пов'язані з виробництвом антоціанів в різних видах рису.

Рис японіка і індика не містять антоціан, і команда змогла виявити дефектні гени і замінити їх більш корисними альтернативами. Вони створили трансгенні системи з вісьмома різними генами антоціанів, які до того ж фарбують зерно в приємний фіолетовий колір.

Тепер науковці вивчатимуть, наскільки безпечний новий фіолетовий рис при вживанні в їжу і чи цей метод можна застосувати до інших рослин. В кінцевому підсумку дослідники хочуть створити технологію, яку можна використовувати для підвищення рівня поживних і хімічних речовин в рослинах.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.