Цей фактор застрахує від раку - ефект порівняли з відмовою від куріння

3 Липня, 2017 - 17:15

Дослідники з Мічиганського державного університету встановий фактор, який робить людину щасливою і навіть здоровішою. Про таке пише ua.racurs.ua.

Фахівці провели два опитування. У першому взяли участь близько 300 тисяч осіб віком від 15 до 99 років з понад 90 країн.  Результати засвідчили: особи, які більш високо оцінюють дружбу, є здоровішими і щасливішими, особливо така залежність 
простежується з віком. 

У другому опитуванні взяли участь 7,5 тисяч респондентів у віці за 50. Їх запитували про якість дружніх стосунків — наскільки друзі їх розуміють і як часто підводять. Крім того, учасників опитування просили відповісти, чи згодні вони з твердженням "моє життя близьке до ідеального". Протягом наступних шести років за їх здоров"я спостерігали, йшлося передовсім про ймовірність розвитку діабету, раку або серцево-судинних хвороб.

Виявилося: більше хворіли ті особи, яким дружба приносила неприємності. Тоді як учасники, яких друзі підтримували, демонстрували більш високі показники здоров'я.

А ось вплив сімейних стосунків на здоров'я і відчуття щастя конкретних людей виявився набагато меншим. Чоловіки, дружини та діти теж сприяли підвищенню цих показників, але не так, як друзі.

Вільям Чопік, ад'юнкт-професор психології й автор дослідження, запевняє: "Друзі — це усвідомлений вибір. Сімейні ж стосунки можуть бути надто серйозними, негативними й одноманітними. З друзями у вас більше шансів зайнятися будь-якою діяльністю — вони допомагають самореалізуватися. Ви також можете багато чим з ними ділитися, і вони не судитимуть вас так строго, як сім'я. Дружба передбачає більш високий рівень близькості, більше чесності».

Загалом люди з сильними соціальними стосунками збільшили свої шанси на виживання протягом семи років дослідження на 50%. За словами авторів, цей показник можна порівняти з тим, як поліпшується здоров'я людини, яка кинула курити.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

12:00
В Україні тимчасово заборонили реалізацію та застосування лікарського засобу "Розчин Рінгера"
10:00
Він почувається здоровим та сповненим сил, а ще здобуває спортивні нагороди.
09:20
Виробники можуть обробляти їх фунгіцидом або восковими сполуками, а вони - небезпечні для здоров'я.
22:18
У Харківській області у зв'язку з грипом та ГРВІ 30 шкіл повністю або частково закриті на карантин.
18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.