Цей фактор застрахує від раку - ефект порівняли з відмовою від куріння

3 Липня, 2017 - 17:15

Дослідники з Мічиганського державного університету встановий фактор, який робить людину щасливою і навіть здоровішою. Про таке пише ua.racurs.ua.

Фахівці провели два опитування. У першому взяли участь близько 300 тисяч осіб віком від 15 до 99 років з понад 90 країн.  Результати засвідчили: особи, які більш високо оцінюють дружбу, є здоровішими і щасливішими, особливо така залежність 
простежується з віком. 

У другому опитуванні взяли участь 7,5 тисяч респондентів у віці за 50. Їх запитували про якість дружніх стосунків — наскільки друзі їх розуміють і як часто підводять. Крім того, учасників опитування просили відповісти, чи згодні вони з твердженням "моє життя близьке до ідеального". Протягом наступних шести років за їх здоров"я спостерігали, йшлося передовсім про ймовірність розвитку діабету, раку або серцево-судинних хвороб.

Виявилося: більше хворіли ті особи, яким дружба приносила неприємності. Тоді як учасники, яких друзі підтримували, демонстрували більш високі показники здоров'я.

А ось вплив сімейних стосунків на здоров'я і відчуття щастя конкретних людей виявився набагато меншим. Чоловіки, дружини та діти теж сприяли підвищенню цих показників, але не так, як друзі.

Вільям Чопік, ад'юнкт-професор психології й автор дослідження, запевняє: "Друзі — це усвідомлений вибір. Сімейні ж стосунки можуть бути надто серйозними, негативними й одноманітними. З друзями у вас більше шансів зайнятися будь-якою діяльністю — вони допомагають самореалізуватися. Ви також можете багато чим з ними ділитися, і вони не судитимуть вас так строго, як сім'я. Дружба передбачає більш високий рівень близькості, більше чесності».

Загалом люди з сильними соціальними стосунками збільшили свої шанси на виживання протягом семи років дослідження на 50%. За словами авторів, цей показник можна порівняти з тим, як поліпшується здоров'я людини, яка кинула курити.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.