Від цього смачного продукту лікарі радять відмовитися — він викликає діабет

6 Липня, 2017 - 11:30

Група вчених з японського Центру запобігання раку і захворювань серцево-судинної системи в місті Осаці після проведених досліджень зробила висновок, що страви з картоплі, при частому їх вживанні в їжу, можуть викликати захворювання на діабет другого типу. Докладні результати дослідження публікуються у виданні «Diabetes Care».

В ході досліджень вченими був проведений аналіз способу життя тієї категорії пацієнтів, у яких за останній час було діагностовано це захворювання. В результаті з'ясувалося, що захворювання найчастіше виявляється у людей, які віддають перевагу картоплі в своєму щоденному раціоні. Не має значення, в якому саме вигляді картопля вживається -- пюре, картопля-фрі чи інше.

До категорії шкідливих продуктів картопля віднесли в зв'язку з вмістом в ньому великої кількості крохмалю. Відзначається, що смачна бульба при цьому містить вкрай мало мінералів, вітамінів і волокон. А от досить велика кількість вуглеводів є причиною підвищення ризику розвитку діабету. Крім того, в ході дослідження було виявлено, що крохмаль в гарячому картоплі організм засвоює набагато швидше. Як всі знають, картопля-фрі їдять саме гарячою.

Статистичні дані продемонстрували, що люди, які протягом тижня їдять 7 порцій картоплі, на 33% підвищують ризик розвитку цукрового діабету в порівнянні з тими, хто протягом тижня їсть всього одну порцію картоплі. Лікарі рекомендують відмовлятися від щоденного вживання цього продукту, замінюючи його цільними злаками. Такий підхід дозволить на 12% знизити ризик розвитку захворювання, пише ladyhealth.com.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.