Названо дев'ять ранніх ознак хвороби Паркінсона, які не варто ігнорувати

1 Серпень, 2017 - 11:30

Хвороба Паркінсона - це дегенеративний розлад центральної нервової системи, який щороку даігностується у мільйонів людей, незалежно від статі, віку, соціального статусу.

Найвідоміший прояв хвороби -- повільні і хисткі рухи, а також проблеми з ходою. Інші також можуть відчувати проблеми зі сном, почуття та емоції. Досі не  розроблено лікування проти хвороби Паркінсона, проте першорядне значення має час, коли “спіймано” хворобу. Якість життя хворого буде вищою, якщо лікування почати на ранньому етапі. І хоча це захворювання не перемагається за одну ніч,  важливе зростаюче розуміння того, як воно викликане. Більше знань дає більше шансів знайти ліки.

Між тим, важливо слід знати попереджувальні ознаки хвороби Паркінсона, пише littlethings.com.  Симптоми зазвичай розвиваються повільно протягом тривалого періоду часу і зазвичай спостерігаються після досягнення 60-річного віку. Чоловіки частіше страждають від жінок.

Симптом № 1: тремтіння

Тремор зазвичай починається в одній або обох руках і поширюється в інші ділянки  тіла з плином часу. Тремтіння трапляється, коли тіло спочиває, але не рухається або діє. Таким чином, руки можуть струситись під час відпочинку. З часом тремтіння стає більш постійним і впливає на здатність людини виконувати такі завдання, як писання.

Симптом № 2: повільність руху

Технічний термін — брадикінезія. Але це лише означає, що тіло рухається повільніше, ніж зазвичай, і ця повільність не є добровільною. Повільність найбільш очевидна на початку руху.

Симптом №3: жорсткість м'язів

Хвороба Паркінсона викликає м'язовк жорсткість, яка може зробити рух ще важчим. Як правило, жорсткість виражена на одній стороні тіла.

Симптом №4: проблеми з балансом

Як і повільність і тремтіння, це ознака того, що нервова система не належним чином спілкується з тілом. Людям з хворобою Паркінсона важко залишатися врівноваженими під час ходьби та стояння, вони часто спотикаються або падають.

Симптом № 5: “втрата” обличчя

Оскільки м'язи тіла стають жорсткими і сповільнюються, це впливає й на обличчя, що призводить втрати виразу. Це тому, що швидкі, автоматичні рухи (такі, як посмішка), сповільнюються.

Симптом № 5: перетягування ніг або перемішування

Оскільки м'язи (і рух) порушуються, не рідкість, коли стопи та ноги на ураженій стороні тіла трохи тягнуться під час ходьби. Це може бути незначним або вираженим, але робить ходу повільнішою, менш стійкою і нерівною.

Симптом № 7: приглушена мова

Жорсткість м'язів обличчя не лише ускладнює усмішку, але також ускладнює формування слів, тому людину з Паркінсона може бути важко зрозуміти.
Мовлення може звучати приглушено або незграбно, оскільки губам важко формувати слова.

Симптом №8: важкі думки

Паркінсон впливає на нервову систему, що, звичайно, включає в себе і мозок. Це означає, що багато людей з Паркінсоном також страждають від психічних та емоційних проблем, включаючи депресію. Їм також важко сформувати думки або зосередитись.

Симптом № 9: проблеми з автоматичними функціями

Автоматичні функції, такі як миготіння та ковтання, також можуть стати важкими для хворого на Паркінсона -- люди втрачають контроль над м'язами рота.

Якщо ви бачите будь-який з цих симптомів у себе, негайно навідайте лікаря.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.