Сенсаційна заява вчених: знайдено спосіб вилікувати глаукому

7 Серпень, 2017 - 10:00
Вчені вилікували глаукому у мишей за допомогою одного гена

Команда французьких вчених створила особливий ген, який не давав глаукомі розвиватися, а в деяких випадках повертав її назад.

Глаукома -- руйнівне захворювання очей, яке зазвичай асоціюється зі старінням. Це головна причина сліпоти, поряд з катарактою, яка зачіпає 70 млн осіб у всьому світі. Зокрема, розвивається через погіршення гангліозних клітин сітківки очей. В даний час від неї немає ліків.

Вперше вчені з Інституту зору Університету Сорбонни і Національного інституту охорони здоров'я і медицини запобігли і пвернули назад глаукому у більш ніж 70 мишей шляхом ін'єкції всього одного гена, повідомляє 24news.

Ген, який наукова команда вводила мишам з глаукомою, називається Ngb. Він входить до складу нейроглобіна, білка, якого багато в мозку і очах. Нейроглобін поглинає токсичні хімічно активні види кисню (ROS), такі як перекис водню, оксид азоту та інші радикали, які руйнують організм. Він також захищає мітохондрії від димчастих клітинах, що постачають ROS енергією.

Паризька команда показала, як в глаукоматозних нервових клітинах сітківки спостерігається значна дисфункція мітохондрій, а також 50-відсоткова втрата нейроглобіна. На відміну від більшості інших клітин, вони сильно залежать від мітохондрій для енергопостачання, оскільки у них немає жирної мієлінової оболонки для ізоляції енергії і посилення синаптичної сигналізації.

Ген Ngb осолбливим способом підсаджували в сітківки 55 молодих мишей (у віці 2 місяців) зі схильністю до глаукомі і 18 старих мишей (у віці 8 місяців) з розвиненою глаукомою). Коли миші досягли 12 місяців (їх типова тривалість життя), результати були безпрецедентними: у всіх мишей нейроглобін Ngb подвоювався в сітківці. У мишей, які лікувалися в молодому віці, глаукома ніколи не розвивалася, а число гангліозних клітин сітківки, активність зорової кори та інші маркери зору були такими самими, як у молодих здорових мишей.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:10
“Донька народилася здоровою. У півтора року захворіла на вірусний енцефаліт. І от наслідки...”
13:50
Дискусія з прихильницею, а також противницею гомеопатії. Які аргументи вони наводять?
10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.