Сенсаційна заява вчених: знайдено спосіб вилікувати глаукому

7 Серпень, 2017 - 10:00
Вчені вилікували глаукому у мишей за допомогою одного гена

Команда французьких вчених створила особливий ген, який не давав глаукомі розвиватися, а в деяких випадках повертав її назад.

Глаукома -- руйнівне захворювання очей, яке зазвичай асоціюється зі старінням. Це головна причина сліпоти, поряд з катарактою, яка зачіпає 70 млн осіб у всьому світі. Зокрема, розвивається через погіршення гангліозних клітин сітківки очей. В даний час від неї немає ліків.

Вперше вчені з Інституту зору Університету Сорбонни і Національного інституту охорони здоров'я і медицини запобігли і пвернули назад глаукому у більш ніж 70 мишей шляхом ін'єкції всього одного гена, повідомляє 24news.

Ген, який наукова команда вводила мишам з глаукомою, називається Ngb. Він входить до складу нейроглобіна, білка, якого багато в мозку і очах. Нейроглобін поглинає токсичні хімічно активні види кисню (ROS), такі як перекис водню, оксид азоту та інші радикали, які руйнують організм. Він також захищає мітохондрії від димчастих клітинах, що постачають ROS енергією.

Паризька команда показала, як в глаукоматозних нервових клітинах сітківки спостерігається значна дисфункція мітохондрій, а також 50-відсоткова втрата нейроглобіна. На відміну від більшості інших клітин, вони сильно залежать від мітохондрій для енергопостачання, оскільки у них немає жирної мієлінової оболонки для ізоляції енергії і посилення синаптичної сигналізації.

Ген Ngb осолбливим способом підсаджували в сітківки 55 молодих мишей (у віці 2 місяців) зі схильністю до глаукомі і 18 старих мишей (у віці 8 місяців) з розвиненою глаукомою). Коли миші досягли 12 місяців (їх типова тривалість життя), результати були безпрецедентними: у всіх мишей нейроглобін Ngb подвоювався в сітківці. У мишей, які лікувалися в молодому віці, глаукома ніколи не розвивалася, а число гангліозних клітин сітківки, активність зорової кори та інші маркери зору були такими самими, як у молодих здорових мишей.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.