Сенсаційна заява вчених: знайдено спосіб вилікувати глаукому

7 Серпень, 2017 - 10:00
Вчені вилікували глаукому у мишей за допомогою одного гена

Команда французьких вчених створила особливий ген, який не давав глаукомі розвиватися, а в деяких випадках повертав її назад.

Глаукома -- руйнівне захворювання очей, яке зазвичай асоціюється зі старінням. Це головна причина сліпоти, поряд з катарактою, яка зачіпає 70 млн осіб у всьому світі. Зокрема, розвивається через погіршення гангліозних клітин сітківки очей. В даний час від неї немає ліків.

Вперше вчені з Інституту зору Університету Сорбонни і Національного інституту охорони здоров'я і медицини запобігли і пвернули назад глаукому у більш ніж 70 мишей шляхом ін'єкції всього одного гена, повідомляє 24news.

Ген, який наукова команда вводила мишам з глаукомою, називається Ngb. Він входить до складу нейроглобіна, білка, якого багато в мозку і очах. Нейроглобін поглинає токсичні хімічно активні види кисню (ROS), такі як перекис водню, оксид азоту та інші радикали, які руйнують організм. Він також захищає мітохондрії від димчастих клітинах, що постачають ROS енергією.

Паризька команда показала, як в глаукоматозних нервових клітинах сітківки спостерігається значна дисфункція мітохондрій, а також 50-відсоткова втрата нейроглобіна. На відміну від більшості інших клітин, вони сильно залежать від мітохондрій для енергопостачання, оскільки у них немає жирної мієлінової оболонки для ізоляції енергії і посилення синаптичної сигналізації.

Ген Ngb осолбливим способом підсаджували в сітківки 55 молодих мишей (у віці 2 місяців) зі схильністю до глаукомі і 18 старих мишей (у віці 8 місяців) з розвиненою глаукомою). Коли миші досягли 12 місяців (їх типова тривалість життя), результати були безпрецедентними: у всіх мишей нейроглобін Ngb подвоювався в сітківці. У мишей, які лікувалися в молодому віці, глаукома ніколи не розвивалася, а число гангліозних клітин сітківки, активність зорової кори та інші маркери зору були такими самими, як у молодих здорових мишей.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.