В МОЗ розповіли, як і коли зміниться система надання кардіологічної допомоги

11 Серпень, 2017 - 10:00

Вже цього року в 13 містах України будуть відкриті нові реперфузійні центри, де пацієнти, котрі потребуватимуть невідкладного стентування, зможуть отримати вчасну, якісну та безкоштовну медичну допомогу. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський.

“Наша мета -- безкоштовне стентування для пацієнтів з інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST”, -- заявив він. Згідно з міжнародними клінічними протоколами, стентування необхідно провести у перші 2 години контакту пацієнта з медичним персоналом (максимум 12 годин від початку симптомів). Щоб досягти цієї мети, МОЗ України розробило накази щодо вдосконалення системи надання кардіохірургічної допомоги та роботи бригад екстреної медичної допомоги.

Ще одна важлива складова цієї системи – забезпечення цих закладів охорони здоров'я витратними матеріалами, необхідними для проведення ангіографії. У цьому році МОЗ України зможе вперше за роки незалежності майже повністю покрити потребу у медичних виробах для стентування коронарних артерій.

Так, за кошти Держбюджету-2016 було закуплено 10 354 стенти для стентування коронарних артерій. На закупівлю стентів та супутнього обладнання було виділено 155,8 млн грн.

Наступним етапом після закупівлі стентів є їх розподіл по регіонам. У цьому році МОЗ України запроваджує принципово новий порядок розподілу стентів та витратних матеріалів. Зокрема, стенти отримуватимуть ті заклади охорони здоров'я, які проводять екстрені процедури стентування для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

Крім того, МОЗ планує придбати ще 13 ангіографів, щоб розширити мережу сучасних реперфузійних центрів.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.