В МОЗ розповіли, як і коли зміниться система надання кардіологічної допомоги

11 Серпень, 2017 - 10:00

Вже цього року в 13 містах України будуть відкриті нові реперфузійні центри, де пацієнти, котрі потребуватимуть невідкладного стентування, зможуть отримати вчасну, якісну та безкоштовну медичну допомогу. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський.

“Наша мета -- безкоштовне стентування для пацієнтів з інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST”, -- заявив він. Згідно з міжнародними клінічними протоколами, стентування необхідно провести у перші 2 години контакту пацієнта з медичним персоналом (максимум 12 годин від початку симптомів). Щоб досягти цієї мети, МОЗ України розробило накази щодо вдосконалення системи надання кардіохірургічної допомоги та роботи бригад екстреної медичної допомоги.

Ще одна важлива складова цієї системи – забезпечення цих закладів охорони здоров'я витратними матеріалами, необхідними для проведення ангіографії. У цьому році МОЗ України зможе вперше за роки незалежності майже повністю покрити потребу у медичних виробах для стентування коронарних артерій.

Так, за кошти Держбюджету-2016 було закуплено 10 354 стенти для стентування коронарних артерій. На закупівлю стентів та супутнього обладнання було виділено 155,8 млн грн.

Наступним етапом після закупівлі стентів є їх розподіл по регіонам. У цьому році МОЗ України запроваджує принципово новий порядок розподілу стентів та витратних матеріалів. Зокрема, стенти отримуватимуть ті заклади охорони здоров'я, які проводять екстрені процедури стентування для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

Крім того, МОЗ планує придбати ще 13 ангіографів, щоб розширити мережу сучасних реперфузійних центрів.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.