Україні загрожують епідемії небезпечних інфекцій

11 Серпень, 2017 - 11:30
У світі залишилися лише вісім країн, де рівень охоплення вакцинацією від кашлюка, дифтерії та правця нижчий за 50%, й Україна — серед них

Новина про спалахи вірусу Коксакі жваво обговорюється в соцмережах. Здається, інтерес до неї навіть більший, ніж до новин про зростання захворюваності на кір, кашлюк, випадки правця та загрозу епідемії дифтерії в Україні.

Але на відміну від вірусу Коксакі, вакцини від якого не існує, такі хвороби як кір, кашлюк та правець та низку інших можна та треба попереджувати вакцинацією. Тим більше, що наслідки від цих інфекцій нерідко набагато небезпечніші для здоров’я, ніж ураження вірусом Коксакі.

Так, за перше півріччя 2017 року МОЗ нарахували 962 випадків кору в Україні, повідомляє euromd.com.ua. Це у 20 разів вище, ніж в минулому році. Найвища захворюваність зафіксована у Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій областях, але загалом спалахи кору охопили більшість регіонів України. Двоє дітей вже померли від кору. Померлі діти, як і більшість з тих, хто захворів, не були щеплені від кору.

Повідомлення про спалахи кашлюку (наприклад, у Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській областях) з’являються рідше, ніж про кір. Але, на переконання відомого дитячого лікаря Євгена Комаровського, в Україні вже років 10 триває прихована епідемія кашлюку, але у причинах смерті переважно пишуть "зупинка дихання" чи "запалення легенів".

В цьому році в Україні зареєстровано 5 випадків правця серед дітей. Останній випадок зараження стався днями на Львівщині. Повідомляється, що постраждалі діти не були щеплені.

Українські медики попереджають, що Україна -- на порозі епідемії дифтерії. Так, відомий інфекціоніст Ольга Голубовська, яка наголошує, що ця хвороба дуже заразна та може мати важкі наслідки, а сироватки проти дифтерії в Україні зараз немає.

Зупинити спалахи хвороб та попередити епідемії може вакцинація. Зокрема, для профілактики кашлюка, дифтерії та правця використовується вакцина АКДП. Вона забезпечує достатньо стійкий імунітет від інфекцій, які мають високий рівень летальності та інвалідізації. Але зараз Україна входить у вісімку країн з найнижчим рівнем охоплення цими щепленнями.

У 2016 р. у світі залишилися вісім країн, де рівень охоплення АКДП нижчий за 50%. Це Екваторіальна Гвінея, Нігерія, Південний Судан, Сирія, Сомалі, Центральноафриканська Республіка, Чад та Україна - такі дані ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Якщо до недавнього часу основною причиною зниження рівня вакцинації в Україні була відсутність вакцин, то зараз причина в іншому — батьки відмовляються від щеплення. Натомість, розумні батьки мають знати, що варто боятися не реакції на щеплення, а хвороби.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
За оцінками ВООЗ, сьогодні від цієї  хвороби страждає понад 210 мільйонів осіб у світі. А вже за 15 років ХОХЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
У столиці збільшилась кількість хворих на менінгококову інфекцію, повідомили у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

Новини

14:00
17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
13:00
Вступили в дію нові вимоги для стоматологічних кабінетів з рентгенівським обладнанням
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.