Несподівана заява: “здорове харчування” псує здоров'я

12 Серпень, 2017 - 13:00

Деякі недуги називають "хворобами багатіїв", тому що вони тісно пов'язані з надмірностями в харчуванні. “Ми щодня їмо, як королі і королеви, і це нас вбиває” - говорить автор книги “Китайське дослідження” Колін Кемпбелл, як пише healthinfo.

Рак

Наприклад, рак викликає більше страху, ніж інші хвороби. Між тим, є  хімічна речовина, яка викликкає  рак у 100% піддослідних тварин, аї ї відсутність в раціоні зводить  ризик виникнення раку до нуля.  Саме таку речовину виявили індійські вчені. Вони вивчали дві групи щурів, яким давали однакову кількість найсильнішого канцерогену -- афлатоксина. При цьому дієта однієї групи тварин містила 20% білка (це звичайний рівень споживання в західних країнах), іншої групи -- лише 5% білка.  Абсолютно всі тварини, чия їжа на 20% складалася з білка, захворіли на рак печінки, але ніхто з тих, хто вживав 5% білка, не став жертвою цієї хвороби.

Ці досліди були повторені доктором Кемпбеллом і його колегами в різних варіантах. Результат завжди був однаковий: низькобілкова дієта перешкоджала розвитку раку, що викликається афлатоксином, незалежно від того, в якій кількості канцероген вживався тваринами.

Серцево-судинні захворювання

Дослідження виявили тісний зв'язок між вживанням тваринного білка і серцево-судинними захворюваннями. Чим більше в раціоні тваринної їжі, тим гірше здоров'я кровоносної системи.

Крім того, десятки досліджень показали, що при годуванні щурів, кроликів і свиней їжею, що містить тваринні білки (наприклад, казеїн), рівень холестерину в їх крові значно зростав, а рослинний білок (наприклад, соєвий) сприяв суттєвому зниженню цього показника.

Дослідження людей підтверджують ці висновки. Споживання рослинних білків сприяє зниженню холестерину в крові більше, ніж зменшення споживання жирів і холестерину.

Цукровий діабет

Доктор медицини Джеймс Андерсон запросив 25 осіб, які страждають на діабет першого типу, і 25 осіб, які страждають на діабет другого типу. Він прописав їм експериментальну дієту, яка складалася з цільних рослинних продуктів і еквівалента одного-двох шматків холодного м'яса в день.

Лише через три тижні пацієнти, які страждають на діабет першого типу, змогли знизити дозу інсуліновмістких медикаментів в середньому на 40%. Показники рівня цукру в їх крові значно покращилися, а рівень холестерину впав на 30%.

У пацієнтів, що страждали на цукровий діабет другого типу, результати були ще більш вражаючими. З 25 пацієнтів 24 змогли припинити прийом інсуліновмістких препаратів.

То як харчуватися правильно?

Книга “Китайське дослідження” містить 750 посилань на дослідження, проведені різними вченими в різний час в різних країнах. Спільне в цих досліджень одне: зміна харчування значно знижує ризик і полегшує перебіг багатьох хвороб. На підставі цих досліджень доктор Кемпбелл дає простий рецепт здорового харчування:

1. Їжте цільні рослинні продукти, зводячи до мінімуму споживання рафінованої їжі, додаткової солі і жирових добавок.

2. Спробуйте прибрати з вашого раціону всі продукти тваринного походження, але не зациклюватися на цьому. Важливо також відмовитися від рафінованих вуглеводів.

3. Вживайте складні вуглеводи, які містяться в цільнозернових продуктах, фруктах і овочах. Таке харчування сприяє профілактиці всіх “хвороб багатіїв”: серцево-судинних захворювань, раку, діабету, хвороби Альцгеймера, остеопорозу.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.