Стоматологи помилялись, чистити зуби після їжі - небезпечно

13 Серпень, 2017 - 17:00

Досі стоматологи рекомендували чистити зуби після кожного прийому їжі, але американські вчені на чолі з професором Говардом Гембл, президентом Асоціації стоматологів США і Канади, довели шкідливість такої дії. Вони оприлюднили дані досліджень, згідно з якими чистка зубів безпосередньо після їжі завдає більше шкоди, аніж відмова від цієї гігієнічної процедури.

Фахівці пояснили це тим, що багато видів їжі і напоїв мають високу кислотністю, хоча на смак вони не кислі. Для прикладу,  мова про каву та газовані напої. 

При вживанні цих та інших продуктів і напоїв кислота осідає на зубах і не відразу змивається слиною. А використання зубної щітки після їжі сприяє проникненню цієї кислоти вглиб зуба - в емаль, а також в розташований під нею дентин. Тож фактично щітка не стільки очищає зуби від залишків їжі, скільки втирає шкідливу
кислоту в зуби і тим самим прискорює процес розвитку карієсу.

Тож експерти рекомендують протягом 20-30 хвилин після вживання їжі відмовитися від чищення зубів. Оптимальний проміжок між прийомом їжі і чищенням зубів становить приблизно годину, а до цього можна скористатися освіжаючим ополіскувачем для зубів,  пише nashamama.com. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.