М'ясо молодих телят названо небезпечним для людини

22 Серпень, 2017 - 13:00

Фахівці в галузі тваринництва стверджують, що м'ясо молочних телят у перші тижні їхнього життя заборонене до вживання й небезпечне для людини.

Такої думки дотримуються й фахівці Асоціації тваринників України, спираючись на результати консультації з експертами галузі тваринництва, повідомляє  Держпродспоживслужба. Зокрема, йдеться про те, що новонароджені телята мають відмінну від дорослих особин фізіологію.

Як наголошує експерт-консультант із ветеринарної медицини Асоціації тваринників України Олександр Метинський, в організмі новонародженого теляти, а, отже, й у м’ясі, міститься велика кількість води, яка насичена меконієвими токсинами (меконій -- первородний кал теляти). Він звертає увагу, що теля 9 місяців перебувало в утробі матері, і продукти його життєдіяльності (меконій) потрапляли в навколоплідну рідину, а надлишкова вода поступово виводиться з організму тварини, але повністю її надлишок вийде не раніше ніж через 14 днів після народження.

До того ж, як зазначає експерт, досить бідне на білок м'ясо теляти до 14 днів також не містить жодних корисних компонентів: біологічно-активних речовин, ферментів та вітамінів. Тобто те, заради чого, власне, ми купуємо м'ясо для споживання -- якісні корисні білки та вітаміни -- в занадто молодій молочній телятині відсутнє.

Між тим, багато хто думає, що чим молодше м'ясо, тим воно смачніше і корисніше. Молочні поросята упродовж багатьох століть вважаються делікатесною стравою на бенкетах, із молоденьких курчат готують напрочуд смачні “курчата табака”, а молоденьку телятину залюбки купують мамці своїм дітлахам, вважаючи її корисною для малят.

"Мало хто знає, що м'ясо молочного телятка до 14-го дня від народження не лише позбавлене будь-якої користі для споживання людиною, але й досить шкідливе, навіть отруйне, -- розповідає голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. -- Про це багато говорять вчені, але, на жаль, дана інформація не доходить до реального споживача. Тому наша асоціація звернулася до фахівців ветеринарної медицини, науковців, аби вони роз’яснили споживачам, чому не рекомендується забивати на продаж телят до 14-денного віку та вживати їхнє м'ясо", повідомила Асоціація тваринників України.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.