В МОЗ розповіли, звідки в Україну потрапляють вакцини

13 Вересень, 2017 - 10:00

Вакцини, що входять до календаря щеплень, за угодою з МОЗ за кошти державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). На сьогодні ЮНІСЕФ поставив в Україну 97% вакцин, закуплених за кошти держбюджету 2016 року. Крім того ЮНІСЕФ продовжить закуповувати вакцини і за кошти бюджету 2017 року, повідомляє прес-служба МОЗ.  Усі вакцини безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані ВООЗ.

МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті, своєю чергою, -- державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.

Станом на 1 серпня 2017 року в Україні наявні 811 тисяч вакцин від дифтерії та правця, 120 тисяч ін'єкційної та 1,9 мільйонів оральної вакцини від поліомієліту, 1,7 млн доз вакцини АКДП для профілактики дифтерії, правця та кашлюка, абсорбованої з цільноклітинним кашлюковим компонентом та 2 тисяч вакцини Пентаксим, 690 тисяч доз вакцини КПК (кір, краснуха, паротит) та ще 583 тисяч доз цієї вакцини поставили в Україну 29 серпня 2017 року. Також у регіонах наявні 1,4 млн доз вакцин від гепатиту В, 99 тисяч доз – від гемофілії, 29 тисяч – від сказу та 800 тисяч доз вакцин БЦЖ.

Усі вакцини наявні в регіонах України, окрім ін'єкційної вакцини для профілактики поліомієліту, яка закінчилася у 5 регіонах через неправильно сформований запит на закупівлю цих вакцин. Наразі МОЗ дозамовило ЮНІСЕФ ці вакцини за кошти, збережені на закупівлях ліків та вакцин у 2016 році. Зважаючи на тривалий цикл виробництва (18-24 місяців), а також дефіцит цих вакцин на світовому ринку, їх поява може зайняти певний час. Проте ЮНІСЕФ поставив закупівлю цієї вакцини для України у пріоритет.

Тож МОЗ звернулося до регіонів з проханням відповідально ставитися до розрахунків потреби вакцин, ефективно розподіляти препарати між лікувальними закладами, слідкувати за їх наявністю та вчасно звертатися в МОЗ України у разі їх відсутності.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.