Виявлено ген старечого недоумства

24 Вересень, 2017 - 15:03

Дослідники з Університету Вашингтона виявили ген, який збільшує ризик старечого слабоумства в 12 разів. Також дослідники з'ясували, яким чином можна придушити його активність. Ген ApoE4 є генетичним варіантом, здатним підвищити ризик розвитку нейродегенеративного захворювання.

Ген-мутант прямо пов'язаний з ушкодженнями мозку, що провокуються скупченнями тау-білка. Ці скупчення є менш шкідливими для здоров'я без активності ApoE4. Вчені вважають, що адресний вплив на ген ApoE4 допоможе запобігти старечому слабоумству, яке наразі є невиліковним.

Експерти вважають, що це відкриття дає надію на розробку нових методів терапії, здатних уповільнити або зупинити хворобу, що викликає втрату пам'яті і порушення інших функцій мозку. Ген ApoE4 був відкритий ще в 1993 році, і відтоді наука вивчає його роль в організмі. Встановлено, що в плані виникнення старечого недоумства даний ген являє собою бомбу з годинниковим механізмом, але до останнього часу не було зрозуміло, яким чином він впливає на мозок.

І ось тепер встановлено, що при наявності цього гена посилюється процес пошкодження мозку за рахунок токсичних скупчень пов'язаних з хворобою Альцгеймера тау-білків. Дослідники підкреслюють, що в міру збільшення цих скупчень починаються дегенеративні процеси мозку. А коли ApoE4 присутній в мозку, він підсилює токсичну роль тау-білків. Отже, якщо знизити рівень ApoE4, то можна зупинити прогресування хвороби, пише ladyhealth.com.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.