Виявлено ген старечого недоумства

24 Вересень, 2017 - 15:03

Дослідники з Університету Вашингтона виявили ген, який збільшує ризик старечого слабоумства в 12 разів. Також дослідники з'ясували, яким чином можна придушити його активність. Ген ApoE4 є генетичним варіантом, здатним підвищити ризик розвитку нейродегенеративного захворювання.

Ген-мутант прямо пов'язаний з ушкодженнями мозку, що провокуються скупченнями тау-білка. Ці скупчення є менш шкідливими для здоров'я без активності ApoE4. Вчені вважають, що адресний вплив на ген ApoE4 допоможе запобігти старечому слабоумству, яке наразі є невиліковним.

Експерти вважають, що це відкриття дає надію на розробку нових методів терапії, здатних уповільнити або зупинити хворобу, що викликає втрату пам'яті і порушення інших функцій мозку. Ген ApoE4 був відкритий ще в 1993 році, і відтоді наука вивчає його роль в організмі. Встановлено, що в плані виникнення старечого недоумства даний ген являє собою бомбу з годинниковим механізмом, але до останнього часу не було зрозуміло, яким чином він впливає на мозок.

І ось тепер встановлено, що при наявності цього гена посилюється процес пошкодження мозку за рахунок токсичних скупчень пов'язаних з хворобою Альцгеймера тау-білків. Дослідники підкреслюють, що в міру збільшення цих скупчень починаються дегенеративні процеси мозку. А коли ApoE4 присутній в мозку, він підсилює токсичну роль тау-білків. Отже, якщо знизити рівень ApoE4, то можна зупинити прогресування хвороби, пише ladyhealth.com.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.