Учені з'ясували причини пришвидшеного старіння, характерного для теперішніх часів

29 Вересень, 2017 - 18:00

На думку групи науковців з Північної Кароліни, 70% факторів старіння зумовлені зовнішнім впливом середовища. Експерти продемонстрували, які токсини (їх називають геронтогенами) особливо небезпечні.

Як відомо, біологічний процес фізіологічного старіння пов'язаний з ушкодженням і втратою здатності до поділу здорових клітин. З часом кількість таких клітин стає занадто великою. Щоб з'ясувати, які зовнішні фактори спричиняють фізіологічне старіння, вчені оцінили кількість ушкоджених клітин у лабораторних мишей.

В однієї групи мишей дослідники спровокували розвиток ожиріння, іншу піддали дії диму, УФ-випромінюванню і миш'яку. У результаті з'ясувалося, що сигаретний дим та УФ-випромінювання однозначно прискорюють старіння, а от ожиріння і миш'як -- доволі  безпечні. Також геронтогени є у препаратах для хіміотерапії.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.