Ученi попередили про нову епідемію

8 Жовтень, 2017 - 16:00

У найближчi 35 рокiв кiлькiсть людей, що хворiють на деменцiю (недоумство), збiльшиться утричi. Про це йдеться у доповiдi Мiжнародного iнституту з вивчення хвороби Альцгеймера.

Ученi застерiгають, що населення нашої планети стрiмко старiє, а це призводить до того, що число недоумкуватих рiзко збiльшуватиметься. Нинi на землi проживає 900 мiльйонiв людей, якi перетнули 60-рiчний рубiж. Проте вже до 2050 року кiлькiсть представникiв цiєї вiкової групи збiльшиться на 185% у країнах з низьким рiвнем доходiв населення, а в найбiднiших державах -- на 239%. За словами 
фахiвцiв, хвороба Альцгеймера, яка i призводить до недоумства, зазвичай розвивається у людей пiсля 65 рокiв...

Та, виявляється, у розвитку недоумства, а також iнфарктiв та iнсультiв, є спiльнi передумови.

Дослiдники з унiверситету Пiвденної Калiфорнiї з'ясували, як причини розвитку серцево-судинних хвороб, такi, як вживання спиртного, курiння, ожирiння i дiабет, впливають на мозок. У дослiдженнi взяли участь 1629 осiб. Добровольцiв подiлили на двi групи. До першої групи ввiйшли 805 учасникiв до 50 рокiв, до другої -- 824 
добровольцi вiком понад 50. Дослiдники вивчали вплив ризикiв, що призводять до хвороб серця i судин,  на гiпокамп та задню частину поясної звивини кори головного
мозку. Цi дiлянки мозку пов'язанi з пам'яттю. Тому втрата сiрої речовини в них є однiєю з перших ознак деменцiї.

Дослiдження засвiдчило, що вживання спиртного i дiабет призводили до зменшення загального об'єму мозку. Внаслiдок курiння та ожирiння зменшувалася задня частина поясної звивини кори мозку, що має стосунок до
вилучення iнформацiї з пам'ятi, емоцiй та соцiальної поведiнки. А через курiння i вживання спиртного ставав меншим об'єм гiпокампу. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.