Названо причину появи ранньої сивини

13 Жовтень, 2017 - 13:00

Якщо раніше вважалося, що передчасна поява сивини обумовлена генетикою, то, судячи з результатів нового дослідження, не тільки гени можуть вплинути на зміну кольору волосся.

Вчені з Бредфордського університету (Англія) виявили, що посивіти завчасно можна через схильність до стресів та недостатню якість сну. Адже рання сивина і облисіння пояснюються не тільки генетичними факторами, й режимом сну, а також рівнем стресу, заявили дослідники.

Такий висновок був зроблений на підставі результатів, отриманих при вивченні близнюків, пише ladyhealth. Фахівці виявили, що в парах близнюків при наявності однакових генів у братів і сестер, сивина і облисіння наздоганяють їх неоднаково. Виявилося, що той близнюк, який мав проблеми зі сном або часто відчував стрес, сивів і лисів раніше своєї генетичної “половинки”.

Як кажуть вчені, у стресових ситуаціях відбуваються довгострокові зміни в фолікулах. Тож волосся, яке росте, може й не змінити свій колір, але нове буде вже сивим.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Люди ще пораються на землі, тягають мішки і кошики з урожаєм. Та раптом у спині ніби щось "стріляє" -- і навіть поворухнутися важко. Саме так проявляється радикуліт.
Нині - п'ятниця, 13-е... Фахівці впевнені: бiльшiсть нещасть, що стається цього дня, люди привертають до себе самi
До п'ятницi, яка випадає на 13 число, вже кiлька столiть iснує неоднозначне ставлення. У бiльшостi випадкiв це -- незрозумiлий забобонний страх.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.