Відкрито механізм розвитку алергії - це "досягнення" медицини

12 Жовтень, 2017 - 16:45

Група дослiдникiв з Лондонської школи гiгiєни i тропiчної медицини пояснила походження алергiї. Бiологи виявили молекулярну схожiсть мiж бiлками з їжi, що
викликають алергiчнi реакцiї, i бiлками багатоклiтинних паразитiв. Як з'ясувалося, алергiчнi реакцiї є помилковою вiдповiддю iмунної системи на нешкiдливi речовини з навколишнього середовища.

Як ми знаємо, iмунна система була сформована в процесi еволюцiї, i її головна мета -- протидiяти хворобам, яких переносять паразити. Проте завдяки великим успiхам у медицинi людство зумiло перемогти бiльшiсть таких паразитiв, й iмунна система тепер помилково шукає алергени в їжi або повiтрi.

Дослiдники на чолi з Нiколасом Фернгемом використовували методи обчислювальної бiологiї, щоб розрахувати, якi саме бiлки з органiз у черв'якiв-паразитiв можуть викликати таку алергiчну реакцiю. Як  з'ясувалося, один з таких бiлкiв входить до складу пилку рослин, який є дуже поширеним алергеном.

"Алергiя -- це цiна, яку людство платить за порятунок вiд паразитiв", -- заявив доктор Фернгем. Висновки Фернгема та його колег можна пiдтвердити ще й iншими даними: так, дослiдження народiв, якi провадять примiтивний спосiб життя, показало, що бактерiї i паразити, якi живуть в їхньому органiзмi, захищають їх
вiд безлiчi хвороб, характерних для сучасних розвинутих суспiльств. Таким чином, втрата кишкових мiкробiв i хробакiв-паразитiв є одним з факторiв, що сприяють аутоiмунним хворобам.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:18
Найвищий відсоток летальності - у Донецькій, Луганській та Одеській областях.
14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.