Вчені дізнались, через скільки часу після відмови від куріння знижується ризик розвитку пухлини

13 Жовтень, 2017 - 17:15

Американські вчені встановили, що період, за який робота організму покращується після відмови від куріння, значно коротший, ніж вважалося раніше. Так, ризик серцево-судинних захворювань зменшується не через п'ять-десять років, як вважалося раніше, а вже через кілька тижнів, пишуть фахівці з Інституту медичних досліджень імені Файнштейна.

"Зв'язок між курінням, запальними процесами і серцево-судинними захворюваннями добре відомий. Кілька досліджень показали, що
відмова від куріння знижує ризик хвороб, пов'язаних з коронарними артеріями, протягом п'яти-десяти років. Однак негайний вплив відмови від куріння на біомаркери, пов'язані з серцевими хворобами, раніше не було досліджено", -- пишуть учені.

Автори дослідження Крістіна Метц та її колеги вивчали наявність специфічних запальних маркерів у 46 жінок з групи ризику щодо  серцево-судинних захворювань. Кількість маркерів заміряли чотири рази протягом шести-семи тижнів у той час, коли учасниці експерименту кидали курити.

Результати показали, що припинення куріння спричиняє у піддослідних значне зниження у крові білка VCAM-1 (молекула клітинної судинної адгезії), пов'язаного з розвитком атеросклерозу, ряду різновидів білка TNF (фактор некрозу пухлини).

Також автори зазначають, що потрібні подальші дослідження, аби  розширити уявлення про швидкі результати відмови від куріння. Зазначимо, за даними ВООЗ, щорічно від хвороб, пов'язаних з курінням, помирають 5,4 млн. людей.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.