Вчені дізнались, через скільки часу після відмови від куріння знижується ризик розвитку пухлини

13 Жовтень, 2017 - 17:15

Американські вчені встановили, що період, за який робота організму покращується після відмови від куріння, значно коротший, ніж вважалося раніше. Так, ризик серцево-судинних захворювань зменшується не через п'ять-десять років, як вважалося раніше, а вже через кілька тижнів, пишуть фахівці з Інституту медичних досліджень імені Файнштейна.

"Зв'язок між курінням, запальними процесами і серцево-судинними захворюваннями добре відомий. Кілька досліджень показали, що
відмова від куріння знижує ризик хвороб, пов'язаних з коронарними артеріями, протягом п'яти-десяти років. Однак негайний вплив відмови від куріння на біомаркери, пов'язані з серцевими хворобами, раніше не було досліджено", -- пишуть учені.

Автори дослідження Крістіна Метц та її колеги вивчали наявність специфічних запальних маркерів у 46 жінок з групи ризику щодо  серцево-судинних захворювань. Кількість маркерів заміряли чотири рази протягом шести-семи тижнів у той час, коли учасниці експерименту кидали курити.

Результати показали, що припинення куріння спричиняє у піддослідних значне зниження у крові білка VCAM-1 (молекула клітинної судинної адгезії), пов'язаного з розвитком атеросклерозу, ряду різновидів білка TNF (фактор некрозу пухлини).

Також автори зазначають, що потрібні подальші дослідження, аби  розширити уявлення про швидкі результати відмови від куріння. Зазначимо, за даними ВООЗ, щорічно від хвороб, пов'язаних з курінням, помирають 5,4 млн. людей.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.