Вчені виявили найбільш дієвий спосіб від депресії - не ліки й не алкоголь

15 Жовтень, 2017 - 16:00

Нинi депресiя -- найпоширенiший у свiтi психiчний розлад, вiн неї не застрахований нiхто. Тож пошук засобiв порятунку -- нагальне питання.

Вченi з Унiверситету Глазго (Шотландiя) протягом тривалого часу проводили експеримент: 200 пацiєнтiв iз депресiєю подiлили на двi групи. Першу лiкували медикаментозно (антидепресантами), другу -- за допомогою спецiалiзованої лiтератури. З'ясувалося, що пацiєнти з другої групи краще впорувалися з депресiєю.

Ученi кажуть, секрет у тому, що книга допомагає людинi аналiзувати себе, свiй стан, змiнювати мислення.

-- Саме на цьому базується бiблiотерапiя. Завдяки спецiально пiдiбранiй лiтературi людина може подивитися на себе збоку, дiзнатися про причини та перебiг депресiї, тобто займається самопiзнанням, самоосмисленням, самоаналiзом. Впливати книгами можна на рiзнi стадiї депресiї, i часом це краще, нiж кiлькамiсячне вживання антидепресантiв, -- погоджується Олена Лесечко, психолог. -- Адже кожна проблема потребує паузи для вирiшення. А книга якраз дає таку паузу -- вона певним чином вiдволiкає людину вiд депресивного стану, змушує "вмикати"
рацiональне мислення. Одному вистачає захопливого сюжету, щоб вiдволiктися, вiдiрватися вiд реальностi. А iншому треба розкласти все по поличках. Скажiмо, якщо людина невпевнена у собi, їй потрiбнi книги з "войовничими" сюжетами. Для дiтей краще за все пiдходить казкотерапiя, для пiдлiткiв -- пригодницькi книжки, для молодих людей -- романтика, а для людей середнього вiку -- пiзнавальнi, iсторичнi книги.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.