В Україні стартувала акція “Чоловіки проти раку грудей”: її обличчям став Влад Яма

18 Жовтень, 2017 - 10:00
МОЗ закликає чоловіків подбати про своїх найрідніших жінок та сходити з ними до мамолога

Успішне лікування раку грудей можливе лише при вчасному виявленні недуги. Саме пізня діагностика небезпечної хвороби є головною причиною високої смертності від раку грудей. Хворобу на ранній стадії можна зупинити. Як свідчить статистика, на 1 стадії він виліковується у 95% жінок, на 2 стадії у 80% і 50% – із третьою стадією захворювання.

За даними МОЗ,    Україні стартувала нова інформаційна компанія “Чоловіки проти раку грудей”. Ціль проекту – привернути увагу всієї родини до здоров’я жінок і до проблем раку грудей в Україні. Організатори закликають чоловіків подбати про своїх найрідніших жінок та сходити з ними до мамолога.

“Зараз в Україні лише 60% жінок виліковуються після діагностування цієї хвороби. Тому, що роблять це надто пізно. Реформа охорони здоров’я передбачає збільшення доступу до превентивної медицини. Слід змінити систему державного фінансування та направити більше коштів на діагностику, на такі речі, як доступ до момографії. На те, що допомагає врятувати життя на ранній стадії хвороби”, — наголосив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Також він зазначив, що у майбутньому лікарські препарати, що лікують онкологічні  хвороби, будуть включені до проекту до проекту реімбурсації -- тобто держава  повністю або частково відшкодовуватиме їх, й тягар лікування онкологічних хвороб стане легшим для українців.

“Рак молочної залози – на першому місці серед усіх жіночих онкологічних хвороб. Кожна 7-8 жінка має проблеми з молочними залозами. На жаль, 23-25% пацієнток при первинній діагностиці вже мають запущені випадки з метастатичними стадіями хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Тому ми говоримо про те, що нам потрібно раннє виявлення хвороби” – зазначила директор Інституту раку Олена Колесник.

Тож раз на рік кожна жінка має проходити обстеження у мамолога. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна момографія. Зокрема, 19 жовтня в Інституті раку відбудеться день відкритих дверей, коли кожна жінка без попереднього запису може пройти безкоштовне обстеження у мамолога, зробити УЗД молочних залоз та момографію. Подібні акції планується провести найближчим часом в усіх онкоцентрах України.

Соціально-інформаційний проект “Чоловіки проти раку грудей” працює в Україні вже  5 років. Через успішних та здорових чоловіків організатори звертаються до сильної половини людства – аби вони дбали про своїх найближчих жінок (бабусь, мам, дружин) та ходили разом з ними на щорічний огляд до мамолога.

У попередні роки обличчям проекту були футболісти Національної збірної, відомі телеведучі, Національна поліція та студія “Квартал 95”. Цього року участь беруть відомі танцівники. Зокрема, цього разу обличчям проекту став Влад Яма. Він зазначив, що інколи чоловік має взяти ініціативу у свої руки та відвести жінку до мамолога, якщо вона боїться піти сама.

Проект також  передбачає розміщення соціальної реклами на телебаченні та в метро.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
14:00
23-річний юнак став наймолодшим в Україні пацієнтом, якому пересадили донорське серце після імплантовано механічного.
16:05
Фахівці кажуть, жодні з народних методів перевiрки грибів на їстивнiсть науково не обгрунтовані.
14:05
Моїм основним принципом у роботі з пацієнтами було дослідити мотивацію нанесення татуювання. І ось, що я зрозумів.
11:00
У медзакладах грубо порушують норми харчування, визначені МОЗ. Розслідування "Експресу".
14:55
4 жовтня у світі відзначають день усмішки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.