Вчені визначили частину дня, коли найлегше покращити своє здоров'я

3 Листопад, 2017 - 14:46

Якщо хочете сформувати нову корисну звичку, фахівці рекомендують робити це зранку. Саме гормон стресу кортизол, який найактивніше виробляється в ранкову пору, сприяє засвоєнню нової звички, пише expres.ua.

У дослідженні задіяли студентів, які за 90 днів мали засвоїти нову звичку - розтягування, щоб попередити біль у спині. Половині учасників науковці сказали щоранку робити 15-секундні згинання стегон одразу після того, як вони прокинуться, а іншій половині – ввечері перед сном.

Також учасники експерименту щодня фіксували, чи вони розтягувались і скільки часу думали перед тим, як зробити вправу. Крім того, науковці щомісяця брали в респондентів зразки слини, перевіряючи рівень кортизолу.

Результати дослідження показали, що люди, які практикували бажану звичку зранку, швидше її засвоювали, ніж ті, хто намагався сформувати її ввечері. Що цікаво, за прогнозами вчених, ранкова група довела б звичку до автоматизму на 105-й день, тоді як вечірня – на 154-й. А кортизол відіграв визначальну роль у
навчанні і роботі пам'яті, а особливо – у формуванні нових звичок. Тож підйоми та падіння рівня кортизолу також можуть вплинути на нашу поведінку, кажуть науковці.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.