В Україні триває місяць боротьби з раком простати

8 Листопад, 2017 - 11:30

Щороку в листопаді відбувається акція Мовембер, або “Вусопад”: чоловіки у всьому світі впродовж місяця відрощують вуса, інформуючи оточуючих про проблему раку простати. Місяць боротьби з раком простати, ініційований Національним інститутом раку, почався і в Україні.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак простати входить в топ-5 хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі. Рак простати (ракова пухлина передміхурової залози, РПЗ) – це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози та вважається одним із найбільш поширених онкологічних захворювань серед чоловіків.

Зазвичай ракова пухлина передміхурової залози росте повільно. Цей тип раку виявляють переважно у чоловіків, яким понад 65 років. Згідно з результатами численних досліджень, більшість чоловіків мають певні форми раку простати без жодних зовнішніх симптомів захворювання, і саме це ускладнює діагностику на ранніх стадіях. Однак важливо пам’ятати, що вчасна діагностика та лікування може бути досить ефективним для чоловіків, у яких цей тип раку розвивається досить швидко.

Як правило, до групи підвищеного ризику розвитку раку простати відносять чоловіків старшого та похилого віку, а також тих, у кого виявлена спадкова генетична схильність до цього захворювання, коли хтось із їхніх близьких родичів страждав від РПЗ.

За даними МОЗ, в Україні сьогодні спостерігається тенденція до збільшення нових випадків захворювання на рак простати серед чоловічого населення. За даними Національного Канцер Реєстру, в 2015 році виявлено 6898 нових випадків захворювання.

Показники смертності від раку простати в Україні -- 41 випадок на 100 тисяч населення. Для порівняння: у світі цей показник становить 18,7 на 100 тисяч. Така статистика пов’язана з тим, що українські чоловіки досить рідко звертаються до фахівця – у нас відсутня культура профілактичних оглядів у уролога.

В Україні метастатичне захворювання виявляється в 21% серед вперше діагностованих хворих. У США такий показник складає лише 5%. Все це обумовлює високу смертність протягом першого року після встановлення діагнозу – 16.5%. Тож лікарі закликають чоловіків відвідати уролога та проконсультуватися щодо  необхідності проведення тесту на визначення рівня простат специфічного антигену (ПСА).

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.