Інфекція від домашньої тварини може спровокувати рак

7 Листопад, 2017 - 16:45

Носії токсоплазми мають ризик розвитку хвороб мозку, про таке попередили вчені. І пояснили: токсоплазма – внутрішньоклітинний паразит, який часто знаходиться в кишківнику домашніх тварин, особливо часто – у котів. Від них і можна заразитися токсоплазмозом.

Заражена людина може бути дуже тривалий час носієм інфекції, навіть не підозрюючи про існування у себе хвороби. Особливо небезпечним токсоплазмоз є під час вагітності у першому триместрі, це може стати причиною важких патологій розвитку плоду. 

Вчені з університету Чикаго (США) провели дослідження, під час якого вивчали вплив токсоплазми на здоров’я людини. І виявили, що цей паразит пов’язаний із
розвитком у людини епілепсії, хвороби Паркінсона, Альцгеймера, деяких видів раку мозку та інших неврологічних недугів.  Науковці стверджують, що токсоплазма активує у мозку гени, які захищають паразита від уваги до себе зі сторони
імунної системи. Якщо ж на організм діє ще якийсь стресовий фактор, такий як вагітність, інші інфекції тощо, розвиваються хвороби мозку. 

У ході дослідження велося спостереження за близько 300 сім’ями впродовж 40 років, члени яких мали токсоплазмоз. Виявилося, що токсоплазма, проникаючи до мозку і змінюючи роботу певних генів, пригнічує частину з них і посилює роботу інших ділянок ДНК. В результаті послаблення імунітету призводить до ризику появи раку та інших неврологічних хвороб,  як то епілепсія, шизофренія.

Статистичні дані стверджують, що на даний час понад 60 мільйонів жителів США заражені токсоплазмозом. По Україні подібних даних немає, але носіїв цього паразита теж багато, пише expres.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.