Вживання цих ліків без призначення загрожує розвитком раку

10 Листопад, 2017 - 16:45

Дослідники з Університетського коледжу Лондона виявили, що в результаті тривалого прийому інгібіторів протонної помпи (ІПП) ризик розвитку раку шлунка може подвоїтися. Прийом цих препаратів пов'язаний із пневмонією, інфарктом, переломами і розвитком  раку. 

Інгібітор протонної помпи застосовується досить часто. За їх  допомогою лікують захворювання шлунково-кишкового тракту, пов'язані з  підвищеною кислотністю. Мова про гастрити,  виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, дуоденіт, ГЕРХ, диспепсії – порушення процесу травлення, при  якому виникає відчуття болю в епігастральній  ділянці після прийому їжі.

Вчені проаналізували дані 63 397 осіб, які брали ІПП і два антибіотики для знищення Helicobacter pylori (збудника хронічних гастритів і виразок шлунка) протягом 7 днів. Фахівці порівнювали ІПП з іншими препаратами проти печії - блокаторами H2-рецепторів. Дослідження показало, що в 0,24% добровольців після потрійної терапії розвинувся рак шлунка. Вплив Helicobacter pylori був
виключений.

ІПП збільшували ризик раку шлунка більш ніж у два рази. Найбільшому ризику піддавалися ті, хто довго приймав ці ліки. У людей, які користувалися ІПП більше року, ризик був підвищений у 5 разів, в учасників, які брали ІПП 2 роки або більше, - в 6 разів, а у тих, хто використовував 3 роки або більше - у 8 разів. Прийом же блокаторів H2-рецепторів не підвищував ризик розвитку раку шлунка, пише www.obozrevatel.com.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.