Спеціаліст розповів, якими є перші симптоми появи грибка на нігтях

13 Листопад, 2017 - 18:00

Як відрізнити грибок від іншої проблеми? При лейконіхії змінюється вигляд нігтя - на його пластину з"являються білі цятки. Якщо ви спробуєте їх зішкрябати, це не вдасться. Грибок натомість з'являється зверху й потроху руйнує ніготь. Якщо спробувати його зішкрябати, то на місці білої цятки утвориться неглибока ямка, пише expres.ua.

У такому випадку діагноз треба підтвердити лабораторно й звернутися до лікаря, щоб він призначив лікування, що має тривати, доки вражена грибком пластинка повністю не відросте. Для прикладу, ніготь на нозі відростає на одим міліметр за місяць, а на руках - на один міліметр за тиждень. Тобто, якщо ніготь на нозі вражений на один сантиметр, то цей процес може зайняти 10 місяців. Якщо на руці, то два місяці.

Але це тільки приблизно, бо відомо, що нігті на правій руці ростуть швидше, ніж на лівій, а на третьому, четвертому, п'ятому пальцях швидше, ніж на першому
та другому. Узимку й восени повільніше, ніж влітку й навесні.

"А потім зміцнити нігті допоможуть ванночки з морською сіллю, а також олійки чайного дерева, лаванди та лимонний сік, які можна просто втирати у нігтьові пластини. Тоді як прозорі лікувальні лаки можна використовувати лише для профілактики. Якщо нігті вже зіпсувалися, то вони не допоможуть", - стверджує дерматолог Павло Медвецький.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.