Названо наслідки викурювання 10 сигарет у день

20 Листопад, 2017 - 17:15

Виявляється, є таке поняття - "німий інсульт" – це порушення кровообігу мозку, що протікає без значних клінічних проявів. Ще донедавна існувала думка, що інсульт – це хвороба людей похилого віку. Але за останні 5 років інсульт значно «помолодшав», і різко зросла кількість інсультів у хворих, віком 30-40 років.

Загалом же інсульти поділяють на: ішемічний – зумовлений недостатністю
кровопостачання мозку внаслідок судинного спазму або закупорки  судини; та Геморагічний (крововилив) – коли розривається судина і кров потрапляє в порожнину черепа ( в речовину мозку або під його оболонки). Основні клінічні прояви інсульту: раптове різке головокружіння з нудотою і блювотою; порушення зору чи двоїння; сильний головний біль; втрата пам’яті щодо останніх кількох
годин.

Для визначення перших ознак інсульту найчастіше використовується тест «Обличчя – рука – мова»: пацієнта просять посміхнутись, оцінюють симетричність обличчя (при інсульті кут рота опускається або зовсім не рухається); підняти і утримувати руки не менше 5 секунд (при інсульті одна з рук опускається або не піднімається);
повторити будь-яке просте речення або назвати свої паспортні дані (при інсульті мова стає невиразною, чи зовсім втрачається).

До основних причин, які спричиняють інсульт, належать: гіпертонічна хвороба, церебральний атеросклероз і порушення ліпідного обміну, цукровий діабет, мігрень. Також інсульт часто виникає при хворобах крові, ожирінні, недугах серця ( окрема при миготливій аритмії, вроджених вадах), васкулітах, онкопатологіях. До списку провокуючих факторів також належить малорухомий спосіб життя, що призводить до ожиріння і порушення ліпідного обміну; куріння (на 8 % зростає можливість розвитку інсульту, якщо людина палить більше 10 цигарок у день); неправильне харчування; часті стреси; зловживання алкоголем, пише healthyliving.com.ua.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.