Визначено період доби, коли читання може зашкодити

23 Листопад, 2017 - 17:15

Науковці Медичного центру Лейденського університету в Нідерландах протягом п’яти місяців випробовували мишей звичайним світлом, включаючи і вимикаючи його. У результаті доволі  швидко здоров’я тварин погіршився: знизилися функції скелетних м’язів, стан кісток, розвинулись запальні процеси. 

Але щойно звичний для гризунів ритм життя був відновлений (а для цього знадобилося всього два тижні), їх стан здоров"я покращився. Це стало приводом замислитися: чи так безпечно для людей освітлення вітрин, ліхтарів тощо. А особливо це шкідливо для здоров"я тих, хто любить почитати вночі.

Загалом вчені констатували: порушення або відсутність чіткого 24-годинного циклу «світло-темрява» призводять до того, що механізм в гіпоталамусі головного мозку людини (а це група з більш ніж 20 тисяч нейронів) порушується, пише ukrhealth.net.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.