З 2020 року лікарі не надаватимуть послуги людині, яка відмовляється підписувати декларацію - МОЗ

24 Листопад, 2017 - 10:00

В Україні триває реформування системи охорони здоров'я. Нагадаємо, що одним з головних моментів реформи є положення про те, що кожен громадянин України повиненобрати собі сімейного лікарі та підписати з ним угоду.А якщо людина не укладе такої декларації — її не лікуватимуть?

Як пояснили в МОЗ,  як тільки у вашому закладі первинної медичної допомоги розпочнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги ви маєте підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги під час першого візиту.

Відповідно, поки ви не звернетеся по первинну медичну допомогу, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава.

На першому етапі реформування у ситуації, коли пацієнт потребує екстреного втручання, лікар має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. Та вже з 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не буде зобов'язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Адже з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.

Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. У МОЗ зазначили, що це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.