Змінено норми артеріального тиску: 130/80 вже вважається гіпертонією

24 Листопад, 2017 - 11:30
Американська кардіологічна асоціація повідомила про зміну критеріїв високого тиску

Кількість гіпертоніків в США збільшилася на 103 мільйони. Це ніяк не пов'язано з поширенням серцево-судинних хвороб -- причина такої різкої зміни полягає в перегляді критеріїв визначення підвищеного тиску.

До недавніх пір діагноз гіпертонія ставилося при АТ 140/90 і вище. Вважалося, що показники нижче цієї позначки є нормальними і не вимагають прийому ліків. Та Американська кардіологічна асоціація повідомила про зміну критеріїв. Відтепер норма -- це менш 120/80, тиск 120-129/80 медики класифікують як підвищений, 130-139/80-89 -- як гіпертонію 1 стадії, більш 140/90 -- як гіпертонію 2 стадії, 180/120 і вище - гіпертонічний криз, що вимагає негайної медичної допомоги. Відповідні стандарти опублікували в новому керівництві, пише usa.one

Тож тепер 46% жителів США “стали” гіпертоніками. За допомогою цього  кроку лікарі сподіваються скоротити кількість серцево-судинних захворювань, інфарктів і інсультів -- основних причин смертності. На думку експертів, людям з тиском 130/80 і вище слід його ретельно контролювати і знижувати.

Крім того, в рамках нових принципів більшій кількості пацієнтів буде рекомендований прийом препаратів. Кардіологи також закликають до відмови від сигарет, алкоголю і надмірної кількості солі, зниження зайвої ваги. Не завадить також звернути особливу увагу на раціон, включивши в нього багаті на калій продукти (банани, картопля, авокадо і темні листові овочі).

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.