З початку року в Україні на ботулізм захворіли 132 особи

24 Листопад, 2017 - 13:00
Цьогорічні спалахи ботулізму в Україні є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції

За інформацією з Центру з контролю та моніторингу захворювань, станом на середину листопада 2017 року в Україні були зареєстровані 112 випадків харчових отруєнь, що викликані збудником ботулізму.  Кількість потерпілих -- 132 особи, з них 11 померло.

Для порівняння: у 2016 році в Україні були зареєстровані 99 випадків харчових отруєнь, що викликані збудником ботулізму -- потерпіло 119 осіб, 12 з них померло.

Якщо проаналізувати цьогорічні випадки отруєння, 80 потерпілих вживали харчові продукти, що були виготовлені в домашніх умовах, 35 потерпілих -- придбані на підприємствах торгівлі, 10 потерпілих вживали продукти невідомого походження, 7 потерпілих  придбали заражену продукцію в місцях несанкціонованої торгівлі.

В попередні роки захворюваність на ботулізм, пов'язана з продукцією, що вироблена на харчових підприємствах, майже не реєструвалась або становила одиничні випадки і розглядалась як надзвичайна подія в державі.

На сьогодні збільшення захворюваності на ботулізм пов’язано з вживанням продукції, яка виготовлена на харчових підприємствах. Це є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції та відсутності контролю з боку відповідних державних установ щодо забезпечення населення безпечною продукцією.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.