З початку року в Україні на ботулізм захворіли 132 особи

24 Листопад, 2017 - 13:00
Цьогорічні спалахи ботулізму в Україні є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції

За інформацією з Центру з контролю та моніторингу захворювань, станом на середину листопада 2017 року в Україні були зареєстровані 112 випадків харчових отруєнь, що викликані збудником ботулізму.  Кількість потерпілих -- 132 особи, з них 11 померло.

Для порівняння: у 2016 році в Україні були зареєстровані 99 випадків харчових отруєнь, що викликані збудником ботулізму -- потерпіло 119 осіб, 12 з них померло.

Якщо проаналізувати цьогорічні випадки отруєння, 80 потерпілих вживали харчові продукти, що були виготовлені в домашніх умовах, 35 потерпілих -- придбані на підприємствах торгівлі, 10 потерпілих вживали продукти невідомого походження, 7 потерпілих  придбали заражену продукцію в місцях несанкціонованої торгівлі.

В попередні роки захворюваність на ботулізм, пов'язана з продукцією, що вироблена на харчових підприємствах, майже не реєструвалась або становила одиничні випадки і розглядалась як надзвичайна подія в державі.

На сьогодні збільшення захворюваності на ботулізм пов’язано з вживанням продукції, яка виготовлена на харчових підприємствах. Це є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції та відсутності контролю з боку відповідних державних установ щодо забезпечення населення безпечною продукцією.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.