Стало відомо, який біль голови може свідчити про появу пухлини

26 Листопад, 2017 - 15:00

Головний біль при мігрені може супроводжуватись порушенням зору, шлунково-кишковими розладами, нудотою, блюванням, нервовою реакцією на світло. Деякі пацієнти при тім відчувають біль у плечах або у всій половині тіла, запаморочення, дзвін у вухах, кашель, очі наливаються кров’ю.

Такий біль зазвичай сильний, пульсуючий, здебільшого болить половина голови. Часто мігрені передує так звана аура, коли перед очима з’являються «мушки» або спалахи світла. 

У США у віці від 12 років 28 мільйонів осіб страждають на мігрень, з них 21 млн – жінки від 25 до 55 років. Приблизно в 25% сімей один з її членів страждає на мігрень. А близько 15% жінок, які раніше ніколи не зазнавали нападів мігрені, вперше зіштовхуються з такою проблемою з настанням вагітності. Хоча трапляється також, що головний біль зникає саме в період виношування дитини. Це пов’язано, насамперед, з відсутністю овуляції і місячних, які є найчастішими причинами головного болю. 

Американська академія неврології рекомендує проводити сканування головного мозку в таких випадках (при вагітності можливе виконання тільки магнітно-резонансної томографії): якщо є зміни в неврологічному статусі; якщо головний біль атиповий і не вкладається в рамки встановлення діагнозу мігрені; якщо є
доведений імунодефіцит; раптовий сильний головний біль у жінки без подібних скарг до цього. Сканування головного мозку в таких випадках слід проводити, аби не пропустити пухлину головного мозку, аневризму (розширення) мозкових судин, інсульт (порушення кровообігу в судині або кровотеча з розривом судини).

Крім мігрені часто зустрічається головний біль напруги. Що відрізняється середньою інтенсивністю, частіше охоплює всю голову, на відміну від мігрені. Біль напруги стискає голову, як обруч, або спричиняє тягнучі відчуття. Переважно виникає вніаслідок стресу або перенапруження, пише zhyvyaktyvno.org.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.